Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

Doğalgaz Projesi Son Sürat Devam Ediyor

Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, ilçede devam eden doğalgaz getirme projesinin ayrıntılarını görüşmek üzere GAZDAŞ Zorlu Bölge Direktörü Tamer Akaslan ve GAZDAŞ Edirne yetkili Müdürü Cumhur Pekdemir ile bir araya geldi. Yılmaz Proje fa


Görüşmenin ardından Uzunköprü Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi, “GAZDAŞ-ZORLU Bölge Direktörü Sayın Tamer Akaslan ve GAZDAŞ Edirne yetkili Müdürü Sayın Cumhur Pekdemir, Uzunköprü’müzde bir dizi ziyarette bulundular. Bu vesile ile İlçe Başkanlığımızda bir araya geldik. Öncelikle samimi açıklayıcı ve mühendislik dolu bilgilendirmeleri için teşekkür ediyoruz. Uzunköprü doğalgaz proje süreci devam ediyor. İpsala-Turpçular mevkiimizde oluşturulacak ulusal doğalgaz kanalından regülasyonla dağıtımı sağlayacak olan 1 istasyon yapısı bulunmakta 56 km lik çelik ana hat projesi ile balabanköy mevkiinden Meriç, Subaşı, Küplüye de dağıtım verilerek Uzunköprü ilçemize gaz ulaşımı sağlanacak” dedi.
 
İLK HAT CUMHURİYET  MAHALLESİNE DÖŞENECEK
Yılmaz açıklamalarının devamında, “ilk etapta Cumhuriyet ve Habiphoca mahallelerimizi kapsayan 15 km lik şehir içi hatlarla ve müteahhitlik çalışması ile Nisan ayı başlarında başlayacak olan çalışmalar 8-9 ay gibi bir sürede Kasım-Aralık sonu bitirilmesi ile 250 civarında binaya doğalgaz bağlantısı hazır hale gelmiş olacak. 
 
İkinci etap çalışmaları ile 2019 yılı sonu itibarı ile Uzunköprü Şehrimizde Koordinasyonlu bir çalışma olursa doğalgaz projesi tamamlanmış olacak. Bu vesile ile Uzunköprülülerin arzusu olan doğalgazın ilçemize gelmesi için tüm imkanların önünü açan katkı sağlayan hükümetimize, bakanlarımıza GAZDAŞ işletmemize, yerelde mahalle mahalle gezerek çalışmalarda bulunan yetkililere bir kez daha teşekkür ediyorum her şey sevdamız Uzunköprü için” ifadelerini kullandı. 

 
Bu içerik 417 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi