Bu İçeriği Paylaş
18 Ocak 2018 Perşembe

İlçe Sağlık Müdüründen Ak Parti’ye Ziyaret

Ziyaret ile ilgili Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz açıklamalarda bulundu.


 Yılmaz, “İnsan merkezli yaklaşımla, birey ve toplum sağlığını korumak ve geliştirmek, sağlık için risk oluşturan faktörlerle mücadele etmek, halkın yaşam kalitesini yükseltmek ve halk sağlığını tehdit eden konularda gerekli tüm önlemleri almak misyonuyla hareket eden halkımızın sağlığı ile her alanda çalışma yapan kurumlarımızdan Uzunköprü ilçe Sağlık Müdürü Sn. Dr. Zülfiye Bozkurt İlçe Başkanlığımızı ziyaret ettiler.
“AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZ HALKIMIZIN EMRİNDE”
Görüşmenin iyi niyet temennileri ile devam ettiğini belirten Yılmaz, “Uzunköprü plan program ve çalışmalar adına ihtiyaçları konuşma talep ve takip adına çok verimli bir görüşme oldu. İlçe sağlık müdürlüğü ekibimize çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi. Görüşmede İlçe Sağlık Müdürü’nün verdiği bilgileri aktaran Yılmaz, “Uzunköprü’müzde 8 aile sağlığı merkezimiz bulunuyor. 3’ü merkezde, 5 tanesi de Harmanlı, Hamidiye, Çöpköy, Kurtbey,ve Kırcasalihte hizmet veriyor. 21 aile hekimliği merkezimizde bu birimler bulunmakta. 20 aile sağlığı elemanımızla ebe hemşire düzeyinde hizmetler devam ediyor. Aile hekimlerimiz sorumlu bulundukları merkezlerle ayrıca mobil hizmetlerde bulunuyor. Yağmurca köyümüz merkezli olmak üzere 3 birim sağlık evimiz bulunmakta.  İlçe sağlık müdürlüğü merkez binamızda da tüm bu hizmet koordinasyonu gerçekleştirilmektedir.
“UZUNKÖPRÜ’NÜN SAĞLIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ”
Uzunköprü’nün sağlığını düşündüklerini belirten Yılmaz, “Bu verilerle aslında şu vesile ile paylaşımda bulunmak istiyorum. Gerek Edirne İlimizde gerek Uzunköprü’müzde sağlık alanında hemşehrilerimizin yaşam kalitesini arttırabilme, halk sağlığını tehdit eden konularla mücadele ve tedbir alabilme adına her gün her hafta ilçemizde yerelde ve kırsalda köylerde devamlı ziyaret, eğitim, duyuru çalışmaları yoğun biçimde yapılmaktadır. Örnek verecek olursak başlıklar; Üreme sağlığı eğitimlerimiz, Sağlıklı Yaşam Platformu Eğitimleri, Akılcı ilaç kullanımı, Sağlık Okur Yazarlığı, Organ bağışı, Hipertansiyon, Diyabet, Astım, Koah, Karbonmonoksit zehirlenmeleri, Çocuk güvenliğinin sağlanması, Sağlık Bakanlığı tarama programları, Kanser ve Korunma yolları, Gebe bilgilendirme, Emzirme ve sağlık merkezlerimizde yapılan faaliyetlerle bilgilendirme çalışmaları yapılmaktadır.
“SAĞLIK EKİPLERİMİZ ÖZVERİ İLE ÇALIŞIYORLAR”
Organ bağışı konusunda teşvik edici bir rol üstlendiklerinin altını çizen Yılmaz, “2017 yılında Sağlık alanında ortalama eğitim verilen kişi sayısı 8727. Halk eğitimi ortalama kişi sayısı 8400. Özellikle organ bağışı ile ilgili eğitim bilgilendirme seansları ile 2228 kişiye ulaşıldığını ve detaylı paylaşımların yapıldığını söyleyebiliriz. Civardaki en iyi verilerle daha da artmasını umut ederek 126 vatandaşımız bu sene Organ Bağışında bulunmuş. Bu eğitimlerimiz okullarımızda geleceğimiz çocuklarımıza da verilmekte: Akılcı ilaç, organ bağışı, ergenlik çağı, sağlık okur yazarlığı, hijyen , ağız diş sağlığı,  sağlıklı beslenme başlıklarıyla başarı ilgi ve alaka ile devam etmektedir. Gebe ziyaretleri ve bebek yeni doğan ziyaretleri de takip ve ilgi ile devam ediyor. Özellikle iktidarımız dönemindeki devrim niteliğindeki sağlık yapılanması  fiziksel ve altyapı ilaç temini her alandaki atılımları ile dünya sağlık hizmetinde öncü konuma gelen Türkiye’de  sahada olan vatandaşı ile beraber eğitimiz ziyareti önleyici bilgilendirici yaklaşımları ile  ülke genelinde olduğu üzere Edirne’mizde, Uzunköprü’müzde Uzunköprü Devlet Hastane’mizde Uzunköprü İlçe sağlık müdürlüğümüzde özveri ve ilgi ile çalışan yetkililerimiz var.Her şeyin artarak hep daha iyisini daha güzelini hak eden milletimize hizmet etmesi temennisi ile  kurumlarımızda çalışan tüm yetkili personellerimize başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı

 
Bu içerik 169 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi