Bu İçeriği Paylaş
24 Mayıs 2018 Perşembe

Çağatay Yılmaz İl Sağlık Müdürü ile Yeni Hastane Projesini Görüştü


Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz Edirne İl Sağlık Müdürü Dr Ali Cengiz Balkan’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Uzunköprü Devlet Hastanesi envanterine katılan yeni ürünü sağlık teknolojileri ve yapılması kesinleşen Yeni Devlet Hastanesi Projesi konuşuldu.
 
Görüşme ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, şunları kaydetti, “İl Sağlık müdürümüz Ali Cengiz Balkan beye göreve başladığı günden bu yana Uzunköprü ilçemizde sağlık yatırımlarına göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz. Uzunköprü’müzde sağlık alanında  köylerimizde sağlık evi yapım yenilenme ve geliştirme çalışmalarımız taleplerimiz  iletilmişti ve çalışması devam ediyor. Halk sağlığı alanında yeni bir sağlık yaşam merkezi yaratılması ve sağlık ocağı yatırımı gibi projelerin Uzunköprülülerimize sağlık alanında daha  iyi ve hızlı hizmet edebilmeleri adına projelendirme çalışmaları devam ediyor.
 
Dahiliye  fizik tedavi doktorlarımız çalışmalarına başladı. En kısa sürede ataması gerçekleşen kardioloji doktorumuzda göreve başlayacak. Hastanemizde geçtiğimiz kısa dönem içinde Kemik Ölçüm Cihazı, Hizmet alım vasıtası ile  ilaçlı filmlerde daha da faydası görülen Tomografi Çekimleri Eko Kardiyoloji çekimleri aynı MR cihazımızın ilçemize hizmet ettiği gibi bu 3 işlemde hizmet noktasında yüksek standart hizmeti sunmaya başlamıştır” dedi.
 
“YENİ DEVLET HASTANESİ PROJESİ TAM GAZ DEVAM”
Uzunköprü’ye kazandırılması planlanan yeni devlet hastanesi ile ilgili gelişmeleri de aktaran Yılmaz- “Sağlık Bakanlığı proje Emlak Daire başkanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğümüz koordineli çalışmaları sonucunda Uzunköprü Belediyesinde 1/1000 Uygulamalı imar  ve 1/5000 ölçekli nazım imar planı çalışması devam etmektedir. Çekme payları düzenlemesi ile koordineli çalışmalar sonucunda zemin etüt çalışmaları da tamamlanmış, çeşitli kurum görüşleri alınmış sağlık alanı     bölgemizde,Uzunköprü’ye,Bölgeye daha yüksek standartlarda hizmet verecek olan 200 yataklı yeni Uzunköprü Devlet Hastanemize kavuşmuş olacağız. Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü İlçe Başkanlığı olarak yaşadığımız şehre hizmet edecek. Uzunköprü’yü ileriye taşıyacak olan tüm yatırım ve projelerin ,fikirleri talep ve takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlgi ve hizmetlerinden dolayı il müdürümüze ve sağlık kurumu başkan ve çalışanlarına bir kez daha teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
 

 
Bu içerik 346 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi