Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

Uzunköprü’de Bir Ramazan Daha Böyle Geçti


On Bir Ayın Sultanı Ramazanı bu akşam son iftarla uğurluyoruz. Pide kuyrukları, çatal kaşık sesleri, çocuk cıvıltıları Ramazan’a dair ne varsa bir daha ki ramazana kadar özlemle anacağız. Bu sene Uzunköprü’de Ramazan’ın başka bir havası vardı, seçim çalışmalarının ortasında kalan bu maneviyat dolu ay da siyasiler çalışmalarını Ramazan’ın ruhuna göre seçmenlere iletmeye çalıştılar. Siyasi Partiler, odalar, resmi kurumular ve Belediye İftarı yediden yetmişe her Uzunköprülünün buluştuğu gönül ve dostluk sofralarına dönüştü. 
 
Ramazan ayına denk gelen seçim süreci ile birlikte siyasi partiler üye ve seçmene iftar programı düzenlemek konusunda daha itinalı davrandılar. İYİ Parti, parti üyeleri ve basın ile ilk iftar programının organize eden parti olurken, AK Parti daha önceki seçim dönemlerinde düzenledikleri her gün mahalle iftarları yerine meydan iftarları düzenlemeyi tercih etti. Siyasi partilerin yanı sıra Kaymakamlık, Milli Eğitim, UZİMDER, Deniz Bank ve bir çok kamu kurum ve özel işletme amirlikleri personellerini iftar yemeklerinde ağırladılar. Bunun yanında devam edem seçim çalışmaları ile köy ziyaretlerinde bulunan partililer, köy cemaatinin teravih namazından çıkma saatini bekleyerek namaz ardından siyasi propagandalarını yürüttüler. Uzunköprü’de şüphesiz Ramazan adına birleştirici ortamı yine Uzunköprü Belediyesi yarattı. Belediye yaklaşık 7 bin kişiyi buluşturdu iftar yemeğinde, bir çok siyasi parti temsilcisi yanı sıra, her görüşten vatandaşın ortak paydada birleşmesine vesile oldu. İftar sonrası düzenlenen çeşitli sohbetler ve eğlenceler ile birlikte Uzunköprü’de bir Ramazan daha geride kaldı. 
 

 
Bu içerik 221 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi