Bu İçeriği Paylaş
21 Eylül 2017 Perşembe

Havalar Soğumadan Kalorifercilik Kursuna

Sonbaharın gelmesiyle kaloriferci olmak isteyen adaylar halk eğitim merkezlerine başvurularda bulunmaya başladı.


 
Kaloriferler yanmaya başlamadan önce kalorifer belgesi almak isteyenler halk eğitim merkezlerine akın etmeye başladı.  Kalorifer gibi tehlikeli bir ısınma sağlayıcının eğitim almadan yakılmaması ve yaşanabilecek kazaların önlenmesi adına her yıl olduğu gibi bu sene de sertifikalı eğitim düzenlenecek. 
 Eğitim için gelen kursiyerlere kalorifer kazanının nasıl yakıldığı, çalıştırmasının, temizliğinin, bakımının nasıl yapıldığı ve güvenliğinin nasıl sağlandığı konularında eğitim verilecek. Kalorifer kazanının patlaması halinde binayı havaya uçurabilecek güçte olması nedeniyle bilir kişiler tarafından daha dikkatli bir şekilde yapılması gerekiyor. Kursiyerler doğru yakılan kaloriferin hava kirliliğini azalttığını, kalori ve sıcaklık anlamında elde edilmesi beklenen en yüksek ısının alınabileceğini de bu kurstan öğrenebilecekler. 
Uzunköprü Halk Eğitim Merkezi, bu kursa daha çok meslek edinme amaçlı başvuruların olduğunu ancak aralarında kendi dairesinin kaloriferini yakmak için başvuran ve burada eğitim almak isteyenlerinde olduğunu kaydetti. Kursa askeriyeden ve meslek sahibi olmak isteyen çok sayıda vatandaş şimdiden başvuruda bulundu.  Bu hafta sonu veya en geç pazartesi günü kursun başlaması bekleniyor. Gizem KUL (B11)

 
Bu içerik 214 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi