Bu İçeriği Paylaş
19 Nisan 2018 Perşembe

İşbilen Bombaladı, “Emekçilere Hiçbir Katkıları Yok, Tahrik Etmekten Öteye Gidemiyorlar”


Geçtiğimiz Perşembe günü Pazarcı esnafı ayaklanıp usulsüz kaldırım işgali yapan özel bir marketi basmıştı. Pazarcılar ardından belediye önüne yürümüş ve Başkan İşbilen ile görüşmek istediklerini ifade etmişlerdi. Gelişen olaylar üzerine gerek sosyal medyadan gerekse Pazar yerine giderek olay ile açıklama yapan Ak Parti Uzunköprü İlçe Teşkilatının söylemlerine Belediye Başkanı Enis İşbilen’den cevap geldi. İşbilen mevcut söylemleri ‘Sakat siyaset anlayışı’ olarak değerlendirdi
 
 
İşbilen eleştiriler ve olay ile ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Bir marketin yerel pazarımızın gerçekleştiği perşembe günü sebze ve meyve tezgâhlarını dışarıya taşıyıp satış yapması ve devamında bir kısım pazarcının tepki göstermesi olayı belediyemizce aşağıdaki şekilde değerlendirilmiştir Belediyemizin esnafa ve ticarete yönelik tutumu bugüne kadar bellidir. Özellikle yerel esnafı koruyup kollayan tutumu ve talimatları değişmemiş; aynı doğrultuda devam etmektedir. Esnafının, üreticisinin yanındadır. Somut olayda, Uzunköprü içerisinde işletmesi olan tüm marketlere yaya kaldırımı ihlali yapmaları yıllardır yasaklanmış, yerel esnafla yarışmaları engellenmiştir. Ancak ender de olsa bu tip olaylara rastlanması belediye olarak ek talimatlarla tedbir almamıza neden olmuştur. Konu ile ilgili market işletmesi fiilinden dolayı idari para cezası ile cezalandırılmıştır. Ayrıca belediye yapılanmamızda görevlerini yerine getirmeyen ilgililer olup olmadığı hususu hakkında da idari soruşturma başlatılmıştır. Yerel idare olarak dikkatimizi çeken bir husus daha bulunmaktadır. Konunun AKP İlçe Yöneticilerinin siyasi propagandasına dönüşmesidir. Bugüne kadar devam ettirdikleri basiretsiz siyaset anlayışlarını devam ettirmektedirler” dedi.

“SİYASET YAPTIĞINI İDDA EDEN KİŞİLERİN FOTOĞRAF ÇEKİLMEKTEN BAŞKA BİR FİİLLERİ YOKTUR”
  Açıklamalarını sürdüren İşbilen, “Uzunköprü’de bu tip olayların yaşanmış olması bazı insanları ne yazık ki sevindirmiştir. Bu düşünce sakat siyaset anlayışının en büyük örneğidir. Pazarcı esnafının yanında siyaset yaptığını iddia eden şahısların, fotoğraf verip siyasi çıkar elde etmesi dışında, basın açıklamalarından başka bir fiilleri yoktur. Konunun çözümü için emekçiye yardım anlamında hiçbir katkıları olmamıştır. Maksat daha çok bir kaç kişiyi kışkırtıp, tahrik etmekten öteye gitmemektedir. Korkarım bu insanlara yardım yerine zarar vermektedirler. Sonuç olarak emekçinin ve işçinin yanında olan belediyemiz, bu görüş ve tutumunu yarın da devam ettirecektir. CHP’li bir belediyenin sosyal demokrat anlayışı, emeğe, işçiye bakışı bellidir, en iyi uygulayıcısı da hiç kimsenin şüphesi olmasın belediyemizdir” değerlendirmelerinde bulundu. 

 
Bu içerik 632 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi