Bu İçeriği Paylaş
09 Kasım 2017 Perşembe

Atıklar Değerleniyor Çocuklar Bilinçleniyor

Uzunköprü İmam Hatip Ortaokulu ulusal bir proje olan "Atıklarım Değerleniyor."e-Twinning projesine katıldı.


 Uzunköprü Adalet Gazetesi
Uzunköprü İmam Hatip Ortaokulu Sene boyunca geri dönüşümle ilgili çeşitli çalışmalar gerçekleştireceğini belirterek "Doğal kaynaklarımız sadece bizim değil, geleceğimizin de önemli kaynaklarıdır. Bizim görevimiz bu kaynakları doğru kullanıp gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmaktır. Bu nedenle yapılacak en önemli adımlardan biri de her atığın çöp olmadığını ve kullandığımız malzemelerin çoğunun geri dönüşümünün yapıldığını insanlara anlatabilmektir. Bunu ilk olarak öğrencilerimize anlatmak istedik, bu nedenle bu proje içerisinde yer aldık. Bir ilden başlayıp 81 ile ulaşmayı hedefleyen bu proje ile:
1-Proje ile atık kağıt, plastik , cam gibi malzemeler okullarda toplanarak geri dönüşüm merkezlerine ulaştırılır. Bu süreçte belediyelerden ve STK´larından yardım alınabilir. Proje sonunda bilinçli bir nesil yetiştirilmiş olacak. Ayrıca atık maddelerin geri dönüşümü ile ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacak. 
2- Öğrenciler atık malzemelerden oyuncaklar tasarlayarak hem yaratıcılıklarını geliştirilecek hem de atık maddeler değerlendirilmiş olacak. Tasarlanan ürünler sergilenerek okulda farkındalık oluşturulacak.
3-Geri dönüşüm ile ilgili resimler, karikatürler çizilecek; şiirler ve kompozisyonlar yazılarak panolarda sergilenecek" açıklamasında bulundu.                           Gizem KUL(B11)

 
Bu içerik 251 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi