Bu İçeriği Paylaş
28 Aralık 2017 Perşembe

Mehmet Arda Sevenleri Tarafından Son Yolculuğuna Uğurlandı

Uzunköprü’nün önemli mimar ve inşaatçılarından Mehmet Arda gördüğü kanser tedavisinin ardından yaşama tutunamadı ve hayatını kaybetti. Mehmet Arda’nın cenazesi yoğun bir katılım ile gerçekleşti ve Muradiye Camiinden son yolculuğuna uğurlandı.


Arda İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Uzunköprü’nün sevilen işadamlarından Mehmet Arda son yolculuğuna uğurlandı. Uzunköprü Muradiye Camii'ndeki cenaze törenine Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar, Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan’ın yanı sıra ilçenin önde gelen iş adamları ve STK temsilcileri katıldı. İmamın cenaze namazını kıldırmasının ardından helallik alındı. Yüzlerce kişi hep bir ağızdan hakkını helal ederek Mehmet Arda’ya son görevlerini yerine getirdi. Cenaze daha sonra defnedilmek üzere Şehir Mezarlığına götürüldü.
 
İŞBİLEN, “ YARDIMSEVER, BABACAN, ADAM GİBİ BİR ADAMI KAYBETTİK”
Mehmet Arda’yı son yolculuğunda yalnız bırakmayan isimlerden birisi olan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, gazetemize duygularını ifade etti. Mehmet Arda’nın aydınlık bir insan olduğunu vurgulayan İşbilen, “Mehmet Ağabeyim, Uzunköprü’nün Balaban Köyü doğumlu olup, aydınlık, mesleğinde en tepe noktada bulunan, Uzunköprü’nün imarında, Keşan’ın özellikle Erikli’nin imarında söz sahibi olmuş insanlardan birisiydi, belki de en iyisiydi. Babacan, güler yüzlü, yardımsever, adam gibi bir adamdı Mehmet Ağabey. Çok kısa bir zamanda 3 aylık bir dönemde ani bir rahatsızlığı sonucu kaybettik. Bütün Uzunköprü eşi, dostu İstanbul’dan sevenleri bugün burada. Üzgünüz, bütün aileye, eşine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum” dedi.
 
UTSO BAŞKANI İHTİYAR, “ BÜYÜK MÜCADELELER VERDİĞİMİZ BİR AĞABEYİMİZDİ”
Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar’da gazetemize yaptığı açıklamada derin teessür için de olduğunu belirterek, “Lafın sözün bittiği yerler vardır. Buda o anlardan birisi. Büyük mücadeleler verdiğimiz bir ağabeyimiz, bir arkadaşımız, bir meslektaşımızdı. Üzülmemek mümkün değil. Hem aile için çok zor bir durum, hem de yarattığı işletmeler adına zor bir dönem. Bu işletmeler Uzunköprü için bir yapı taşı, göz bebeğimiz. Aileye de Uzunköprü’ye de Allah büyük sabırlar versin” dedi. 
Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 1413 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi