Bu İçeriği Paylaş
04 Aralık 2017 Pazartesi

Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz’dan Özel Açıklamalar

Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz gazetemize bir ziyaret gerçekleştirerek özel açıklamalarda bulundu. Uzunköprü’nün iyi yönetilmediğini belirten Yılmaz, “Benim bir sözüm vardır ülkenin kaderini iktidarlar, şehirlerin kaderini yerel yönet


 Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi Sabri Şimşek ile birlikte gazetemize bir ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, yaptığı açıklamalar ile ilçenin gündemini değiştirecek. Uzunköprü’nün yönetim kabiliyetine sahip olmayan kişilerin elinde eridiğini ifade eden Çağatay Yılmaz, Ak Parti’nin gerçek hizmet ve refahı sağlamak için şehir yönetimine her zaman ki heyecan ve hırsla talip olduğunu belirtti. Şehir içi alt ve üst yapının arapsaçına döndüğünü söyleyen Yılmaz, “Bugün sokaklarımız ve caddelerimizin durum ortada. Harabe şehirleri andırıyor. Uzunköprü’müz yaz aylarında tozdan, kış aylarında çamurdan geçilmez oldu. Vatandaşlarımızın vicdanen sorgulama yapması gerekiyor. Kendileri adına en iyi kararı yine halkımız verecektir” ifadelerini kullandı.
“GÖTÜRDÜĞÜMÜZ HİZMETLER İLE KÖYLERİMİZ ŞEHRİMİZDEN DAHA YAŞANIR HALE GELDİ”
Şehir içi yapılaşmanın yaşadığımız çağın çok uzağında olduğunu söyleyen Yılmaz, Köylerin sorunlarını yerinde ve anında çözümler ile aşarak köylü vatandaşların yaşam standartının sürekli ivme kazandığını söyleyerek, “Bugün yerelde iktidar olamasak da köylerimize hizmet götürmek yine bizim mesuliyetimizde. Yedi yüz metrekare taş döşeyip yaptığı meydanın reklamını yıllardır şişirenlere tavsiyem, gidip köylerimizde döşenen taşların maliyetini ve birimini ölçsün. Biz bu sorumluluğumuzu sonuna kadar yerine getiriyoruz. Köylerimizin çevresi, alt ve üst yapısı, kötü yönetilen Uzunköprü merkezden daha yaşanır bir durumda. Mevcut yönetim gönderdiği iki-üç oturak ile köylülerimizi kandıramaz. Köylerimiz Ak Parti iktidarının getirilerini yerinde tecrübe ediyor” dedi.
“HALKA KÜLTÜR SİTESİ Mİ YAPTIN, YOKSA KENDİNE BELEDİYE BİNASI MI?”
Yapılan Kültür Merkezinin maliyetinin 16 milyon TL olduğunu ifade eden Yılmaz, her bilinçli vatandaşın elini vicdanına koymasını söyleyerek, “ Şimdi Kültür Merkezi inşa ettiler hayırlı olsun. Fakat maliyetini 16 milyon TL olarak açıkladılar. Vatandaşlarımıza soruyorum elinizi vicdanınıza koyun yapılan bina 16 Milyon TL ediyor mu? Halkımız için bir problem yoksa bizim içinde yok. Bunun yanında Uzunköprü’ye Kültür Sitesi kazandırdım diye ortada gezerlerken gerçek niyetlerini son günlerde belli ettiler. Belediye binasının Kültür Merkezine taşınacağını açıkladılar. Bir merkez açtığını iddia ederken şehrin merkezinde olması halkın yanı başında olması gereken, herkesin kolayca erişebileceği bir yapıyı nasıl olur kafana göre inşa ettirdiğin bir yere taşırsın. Ben açıkça soruyorum, halka kültür sitesi mi yaptın, yoksa kendine belediye binası mı? Halkımızın yaşananları ve yaşadıklarını sandıkta vicdanlarına sorarak karar vereceklerine şüphem yok” dedi.
“VATANDAŞA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI”
Seçim döneminde verilen vaatleri de hatırlatan Yılmaz, bu zamana kadar verilen sözlerin yerine getirilmediğini ifade ederek, “Pazaryerinin hali ortada adeta bir harabeyi andırıyor, esnafımız orada ekmek kazanmaya çalışırken en ufak bir yağmurda baştan başa su altında kalıyor. Bu yetmezmiş gibi kanalizasyondan lağım atıkları pazaryerini basıyor. Belediye ilgilenmesi gereken vaatlerin peşinden koşacağına günlük siyasi polemikler ile koltuğunu sağlama almaya çalışıyor. Bugün mesire alanımıza gelen ziyaretçiler kişisel ihtiyaçlarını görememekten şikayetçi. Ördekli gölde bir ziyaretçinin vakit geçirme süresi tuvalet ihtiyacının gelmesi ile son buluyor. Siz bu alanlara gerekli çalışmaları yapmadıktan sonra hayali projeler ile nereye kadar gidebilirsiniz. Cep garajı ile Uzunköprülü kandırılmaya çalışılıyor. Otogar meselesi arap saçına dönmüş durumda, tüm bu olumsuzluklara rağmen kendilerinin dahil olmadığı sorumlulukların hesabını sormaya kalkabiliyorlar. Biz bu anlayışı devirmek, gerçek şehirciliği Uzunköprülüye tattırmak için yola çıktık. Halkımızın teveccühüyle Uzunköprü hak ettiği konuma getireceğiz” dedi. Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 392 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi