Bu İçeriği Paylaş
29 Temmuz 2012 Pazar

Süt fiyatları Uzunköprü’de de geçerli olacak...

Ulusal Süt Konseyi toplantısında belirlenen yeni süt fiyatları Uzunköprü’de de geçerli olacak...


 Süt Üreticileri  Birlik Başkanı Şeref Ateşli, Uzunköprü’de süt fiyatının 80 kuruştan devam ettiğini söyledi. Arz ve talebe göre süt fiyatının değişebilirliğinin söz konusu olduğunu ifade eden Ateşli; “Uzunköprü’de süt fiyatı 80 kuruştu. Ancak, Türkiye’nin diğer illerinde süt fiyatı genelde 63-72 kuruş arasında seyrediyordu. Ulusal süt Konseyi’nde yapılan toplantıda, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayları için süt fiyatının 80 kuruştan devam etmesi önerildi. 1 Ekim tarihinden itibaren 2013 yılının Mart ayına kadar olan 6 aylık süre içerisinde süt fiyatının 86 kuruştan belirlenmesi sağlandı. Süt fiyatları istikrarlı bir şekilde gidecek. 9 aylık süre içerisinde sütteki arz ve talep dengesinde bir bozulma olursa, arz ve talebe dayalı iyi niyet kuralları içinde belirlenmiş bir fiyat vardır. Bu fiyat, arz ve talep noktasında dengesizlik olmaması halinde böyle gidecek. Talebin olması halinde de fiyatın değişebilirliği söz konusu. Ulusal Süt Konseyi’nde Türkiye genelinde tek tip bir süt satış sözleşmesi gerçekleştiriyoruz. Genel hükümler esas olmak kaydıyla, bölgesel ve yöresel olarak o bölgelerdeki kooperatiflerimiz ve birliklerimiz sanayici ile birlikte kendi arasında özel hükümleri belirleyebilecektir. Böylede bir durum söz konusu” dedi.

 
Bu içerik 2073 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranlarınızla Değil Akranlarınızla Vakit Geçirin Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranları.. 2017/2018 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı sona eriyor. Yarın çocuklar karne..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor” Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor.. Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz özel açıklamalarda bulundu. Yılma..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Üye Bilgi