Bu İçeriği Paylaş
30 Aralık 2017 Cumartesi

Mehmet Akif Vefatının 81. Yılında Anıldı

Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 81. yıl dönümü vesilesiyle Uzunköprü Gençlik ve Spor Merkezi tarafından program düzenlendi.


 Gençlik Merkezi'nde düzenlenen program Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız, Edirne Gençlik Merkezi Müdür Vekili Zekeriya Bayrak, Uzunköprü Gençlik Merkezi Volkan Çift, Ziraat Bankası Şube Müdürü Ufuk Kenar, İlce Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özcan Güner, AKP İl Genel Meclis Üyesi Nedret Akbulut, CHP Meclis Üyesi Muharrem Özgen, Uzunköprü İmam Hatipler Derneği Başkanı Refik Yakınlar, Adasarhanlı Köy Muhtarı İbrahim Dalkıran, ve öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.  
UZUNKÖPRÜ İSTİKLAL MARŞINI SÖYLEDİ
Programda Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan video gösteriminin ardından merkezin 1 aydır büyük emek vererek çalışmasını yaptığı İstiklal Marşı videosu gelenlere izletildi. Gençlik Merkezi çalışanları, öğrenciler ve çeşitli meslek dallarında çalışan vatandaşlar ile beraber İstiklal Marşının 10 kıtasının okunduğu video duygu dolu anlar yaşattı. Uzunköprü Gençlik ve Spor Müdürü Volkan Çift program sonrası yaptığı açıklamada, “Aziz milletimizin destan yazdığı, İstiklal mücadelemizin başarıyla sonuçlanmasında hiç şüphesiz, cephedeki kahramanlarımız kadar manevi önderlerimizin de büyük katkısı vardır. Vatanı ve milletinin bekası için davaya olan inancı, coşkusu, heyecanı ve daima umutlu kişiliği ile milletimize öncülük eden istiklal şairimiz, yayımladığı dergiler, makaleler, kürsü konuşmaları ile bir düşüncenin ve idealin taşıyıcısı olmuş, şiirleri ve İstiklal Marşı ile bu misyonu en güzel ifadelerle dile getirmiştir. Mehmet Akif Ersoy, Hak ve hakikat uğruna verdiği çabayla da örnek alınacak bir mücadele ve dava adamı olmuştur. Merhum Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 81. yıl dönümünde rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.
"80 MİLYONUN EZBERE BİLDİĞİ TEK ŞİİR"
İstiklal Marşı videosu için emek veren herkese teşekkür eden Çift " 1 aydır gönüllü arkadaşlar Uzunköprü'nün içinde her yeri gezdiler, kimseyi ayırt etmeden hiç bir sınıf, siyasi parti ayrım gözetmeden herkesi projenin içine dahil etmeye çalıştık. Ortaya çok güzel bir şey çıktı diye düşünüyoruz, 80 milyonun ezbere bildiği, ezbere bilmesi gereken tek şiir, bu bizim ortak değerimiz. 
Bunu daha da değerli hale getirelim istedik ve Mehmet Akif Ersoy'un ölüm yıl dönümünde paylaşalım analım istedik. Katkı sağlayan herkes çok teşekkür ediyorum" dedi. 
Gizem KUL B(11)

 
Bu içerik 273 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi