Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

Belediye’den Kurtarma Operasyonu

Yağışların ardından Ergene Ovasında ki taşkın nedeniyle oluşan bir adacıkta mahsur kalan köpek Uzunköprü Belediyesi ekipleri tarafından nefes kesen bir operasyonla kurtarıldı. Kurtarılan köpeğe ‘Sel’ ismi verildi


Veteriner İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü ekipleri ile gönüllü sivil vatandaşlarımızın yardımı ile can dostumuz mahsur kaldığı adacıktan kurtarıldı, sağlık kontrolleri ve mama desteği yapılarak tekrar doğal yaşam alanına bırakıldı. Enis İşbilen’de yayınladığı sosyal medya mesajında kurtarma operasyonuna ithafen, “ Ekiplerimiz gurur veriyor” ifadelerini kullandı. 
 
Uzunköprü de son günlerde artan yağışlardan dolayı Ergene Nehri'nin taşması sonucu başta tarım arazileri olmak üzere Ergene Havzası sular altında kaldı. İtfaiye ekipleri gelen ihbarı değerlendirerek köpeğin mahsur kaldığı bölgeye gitti.
 
 Ekipler sel sularından dolayı mahsur kalan köpeği kurtarmak için 3 saat çaba gösterdi. Suların ortasında kalan adaya ulaşmak için her yolu deneyen ekipler en son olarak bölge de balıkçılık yapan bir avcıdan teknesi ile yardım istedi. Veteriner ve itfaiye ekiplerinin başarılı operasyonu sonrası ada da mahsur kalan köpek uyuşturucu iğne yapılarak adadan kurtarıldı.

KURTARILAN KÖPEĞİ EKİPLER SAHİPLENDİ
Uzunköprü İtfaiye Müdürlüğüne bağlı ekipler, kurtarılan köpeği veteriner müdürlüğüne teslim ettikten sonra tedavilerinin ardından köpeği sahipleneceklerini açıkladı. İtfaiye Müdürlüğünde görev yapan personel,"Veteriner işleri müdürlüğünün köpeği tedavilerinin ardından itfaiye müdürlüğünde bakımlarına devam edeceğiz. Yaşanan sel baskınlarından dolayı "Sel" adının köpeğe daha uygun olabileceği için adını 'Sel' koyduk" ifadelerini kullandı. 
 

 
Bu içerik 199 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi