Bu İçeriği Paylaş
18 Ocak 2018 Perşembe

Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor”

Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz özel açıklamalarda bulundu. Yılmaz Uzunköprü’nün iyi yönetilmediğini ifade ederek, “Uzunköprülü bunu hak etmiyor. Hizmet temelli anlayışımız ile ilçenin çehresini değiştirmeye hazırız” dedi.


 Çağatay Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti, “Uzunköprü iyi yönetilmiyor. Uzunköprü bunu hak etmiyor. Köylerimizin altyapısı ,yolları , şehrimin merkezinden daha güzel daha iyi durumda. Her sene her an her mahallede ve sokakta bu sorumsuzluğu, tozu, çamuru, çukuru çekmek zorunda mıyız? Evde su kesikken sokağa çıktığımızda suya batıp çamurlanacak mıyız? meydanlarda çete halinde sabahtan akşamın geç vakitlerine kadar çoluk çocuk kovalayan köpekler birini ısırana parçalayana kadar mı devam edecek bu sorumsuzluk? Çetecilik ve her kaldırım her meydan hep her adımda köpek pisliğine mi bulanacak? Tıpkı senelerce pazaryeri ve Pazar yolunda at pisliğine bulandığı gibi. Pazarcı esnafım rutubetten romatizma oldu tezgahta yengelerim üşüttü ciğerlerini ya bizler o pazaryerinde pentatlon yaprak geçirdik perşembelerimizi,o lağım akan tavanların altında farelerin pisliğin arasında
“SPOR SALONLARIMIZA BELEDİYEYE DEVRİNDEN SONRA TEK BİR ÇİVİ, TEK BİR FIRÇA BOYA VURULMADI”
Açıklamalarına devam eden Yılmaz, “Bir yeşillik göremedik seneler geçti şehir merkezinde. Her gittiğimizde ördekli göle pislik içinde, bir lavabo bir su bulamadık. Zaten düzenleme planlaması yok.
Peki her şehir almış yürümüşken kentsel yenileme, kentsel dönüşümden kendini yenilerken bizde hala Atatürk Mahallesi imar düzenlemesi bekler, diğer mahallelerin suyu, su depolarını bekledikleri gibi. Nerede modern Pazaryerimiz? Nerede mahalle gençlik merkezlerimiz? Nerede mahalle park ve çocuk oyun alanlarımız? Bir bakın şehir stadına kapalı spor salonuna. Belediyeye devrinden bu yana ne halde. Tek çivi, bir fırça boya atılmış mı acaba? Yazsak paylaşsak neye yarar sorgulayıp hesap sorulmadıktan sonra. Hesap sormaya kalksan arayıp bulamadıktan sonra inat uğruna ideoloji güdüp kaybetmeyi seçtikten sonra yıllar geçtikten sonra ve sorarım dostlar bir yerel yönetim, belediye başkanı iktidarın kararıyla Uzunköprü’ye yapım kararı çıkardığı ve tüm bürokrasi ve mühendisleri ile çalışarak hayata geçirdiği Organize Sanayi Heyeti’nde yer almayacaksa hangi projede yer alacak? Herhangi bir parti kazanmıyor, ya da Atatürk’ümüzün bize hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesi idealleri de kazanmıyor. Bu şehirde Uzunköprü kaybediyor!” ifadelerini kullandı. 

 
Bu içerik 732 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi