Bu İçeriği Paylaş
08 Ocak 2018 Pazartesi

Altınyazı'da Göçmen Kaçakçılığı

Uzunköprü’ye bağlı Altınyazı Köyünde ihbar üzerine kaçakçılık operasyonu gerçekleştirildi. Bulgaristan plakalı araç ile göçmen getirileceği haberini alan Jandarma ekipleri şüpheli şahısları kıskıvrak yakaladılar.


Altınyazı Köyü, konumu itibari ile kilit bir noktaya yer aldığından, kaçakçılık operasyonlarının sıkça gerçekleştirildiği bir adres. Geçiş güzergahı olarak kullanılan Altınyazı, kaçakçıların en çok yakalandığı yer olarak dikkat çekiyor. Gelen ihbarlar üzerine P3296… Bulgaristan plakalı araç ile göçmen getirileceği ihbarını alan yetkililer Altınyazı Köyünün girişinde Yol Emniyet ve Kontrol Devriyesi çalışması gerçekleştirdi.
Devriye çalışması esnasında ihbar edilen araç Jandarma ekipleri tarafından durduruldu ve yapılan incelemeler sonucunda araç sürücüsü Suriye Hama doğumlu olan 26 yaşındaki H.K. isimli şahıs tespit edildi. Araç kontrolü esnasında içeride Suriye uyruklu 10 kişi daha tespit edildi ve araçtan hepsi indirildi.
Olay ile ilgilenen Cumhuriyet Savcısına bilgi verildikten sonra savcılık talimatıyla M.K göçmen kaçakçılığı suçundan gözaltına alınmış ve mahkemeye çıkarılarak tutuklanmıştır. Avrupa’ya kaçak olarak geçmek isteye 10 kişi sağlık kontrollerinden geçirilerek yabancı şubeye sevk edildi. 
Son zamanlarda göçmen kaçakçılığı karşımıza sıklıkla çıkmakta ve her ay yüzlerce göçmen yakalanmaktadır. Avrupa’ya çıkmak için kaçakçılarla işbirliği içerisinde bulunan göçmenler yeniden ülkelerine yada ülkemiz sınırları içerisinde göçmenlerin bulunduğu alanlara sevk ediliyor.
 

 
Bu içerik 697 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi