Bu İçeriği Paylaş
03 Mayıs 2017 Çarşamba

TÜ öğrencilerinden sergi

Trakya Üniversitesi (TÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri tarafından dijital kolaj çalışmalarından oluşan portre sergisi açıldı.


TÜ Balkan Yerleşkesi Merkez Kütüphanesi’nde açılan sergide öğrencilerin özgün eserlerinden oluşan 20 portre çalışması yer aldı.

TÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarımı Bölümü Yrd. Doç. Dr. Ersan Sarıkahya, gazetecilere yaptığı açıklamada, dördüncü sınıf öğrencilerin hazırladığı serginin kolaj tekniğiyle ortaya çıkarıldığını söyledi.

Sergide emeği geçen öğrencilere teşekkür eden Sarıkahya, “Bu bizim ikinci portre sergimiz. İlk sergimizin teması kadına şiddete hayır idi. Burada da portrelerden oluşan bir sergi açtık. Bir grafik tasarım öğrencisi sadece logo yada afiş tasarlayan kişi değildir. Günümüzde disiplinler arası farklı alanlarda çalışabilecek öğrenciler yetiştirmeye çalışıyoruz. Trakya Üniversitesi Grafik Tasarımı öğrencilerimizin bu yolda başarıyla ilerliyor. Bugün kolaj diye tabir ettiğimiz elle yapılan bir çalışmayı dijital ortamda yaparak bir portre sergisi ortaya çıkardık. Bu tamamen öğrencilerimizin özgün çalışmalarıdır. Tasarım ve farklı disiplinler arası çalışmaları bir araya getirerek ortaya çıkmış bir başarılı portre sergisi” şeklinde konuştu.

Sergi, hafta boyunca gezilebilecek.  (AA)

 
Bu içerik 207 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Naaşları Gölette Bulunan Kuzenler Defnedildi Naaşları Gölette Bulunan Kuzenler D.. Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde ikamet eden ve 23 gün sonra cesetleri Silivri Deği..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Enis İşbilen;“Uzunköprü güzelleşmeye devam edecek” Enis İşbilen;“Uzunköprü güzelleşmey.. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, ilçe genelinde peyzaj çalışmalarının sü..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Edirneli Belediye  Başkanlarından Kılıçdaroğlu’na Ziyaret Edirneli Belediye Başkanlarından K.. İl Başkanı Pekcanlı, 3 Kasım tarihinde Edirne il Başkanlığı Binasını ve CHP’li b..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Üye Bilgi