Bu İçeriği Paylaş
27 Haziran 2018 Çarşamba

İstikrarlı Bir Beş Yıl Daha

Millet Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Devam Dedi


Mevcut Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yapılan seçimler ile bir kez daha sandıktan zafer ile çıktı. Türkiye Genelinde Seçmenin %52.5 oyunu alan Erdoğan, Edirne’de ise %31,5 oy oranına ulaştı. Uzunköprülüseçmenin ise % 29’u Erdoğan dedi. Erdoğan’ın en yakın rakibi Muharrem İnce ise Türkiye genelinde %30.7 oy toplarken Uzunköprü’de İnce’ye oy verenlerin oranı %56.4 oldu.
 
11. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde sandıktan zaferle çıkan isim oldu. Oyların %52.5’ini alarak yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, Atatürk ve İsmet İnönü’den sonra Cumhurbaşkanlığı görevine bir dönemden fazla seçilen 3. Siyasetçi olarak tarihe geçti. Edirne genelinde CHP’nin adayı Muharrem İnce rüzgarı eserken, Meral Akşener ise beklenen oy oranın altında kaldığı görüldü. Türkiye genelinde Recep Tayyip Erdoğan %52.5, Muharrem İnce %30.7, Meral Akşener %7.5, Selahattin Demirtaş %8, Temel Karamollaoğlu %1 ve Doğu Perinçek ise %0.2 oy aldı. Uzunköprü’de ise Cumhurbaşkanı Seçilen Recep Tayyip Erdoğan kendine 2. Sırada yer buldu. Böylece Uzunköprü’de Muharrem İnce %56, Recep Tayyip Erdoğan %29, Meral Akşener %13.10, Selahattin Demirtaş %0.8, Temel Karamollaoğu %0.4 ve Doğu Perinçek %0.3 oy aldı. Bu sonuçlar ile birlikte Mevcut Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı olarak görevini sürdürecek. Erdoğan seçimin ardından yaptığı değerlendirmede, “Çok değerli kardeşlerim. Hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. 81 Vilayeti 80 milyon Türkiye Cumhuriyeti vatandaşını bir kez daha muhabbetle kucaklıyorum.. Yürekleri bizimle atan Avrupa'daki kardeşlerime teşekkür ediyorum. Suriye'de bombaların kurşunların altında açlıkla kıtlıkla baş başa her an büyük acılar yaşayan ama Türkiye'nin AK Parti'nin zaferi için her an dua eden mazlum kardeşlerime sonsuz teşekkür ediyorum. Tıpkı kurtuluş savaşı öncesinde olduğu gibi dünyanın dört bir köşesinde ellerini semaya açarak Türkiye için dualarıyla destek olan tüm kardeşlerimize dostlarıma aziz milletimin selamlarını şükran duygularını ifade ediyorum. Elbette en büyük teşekkürü bu aziz millet bu asil millet hak ediyor. Kardeşlerim siz yeni Türkiye'nin istiklal mücadelesine sahip çıktınız, sizlere teşekkür ediyorum. Siz Büyük Türkiye idealine Büyük Türkiye hedeflerine sahip çıktınız, her birinize teşekkür ediyorum. Siz en başta kendi iradenize kendi geleceğinize, siyasete, partinize, başbakanınıza sahip çıktınız hepinize sonsuz şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. 

 
Bu içerik 312 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi