Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

CHP Tam Kadro Seçim Çalışmasında


Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütü seçim çalışmalarına son sürat devam ediyor. Köy köy, mahalle mahalle, örgüt ile birlikte Uzunköprülü Milletvekili adayı Yakup Atalay ile birlikte seçim çalışması yürüten teşkilata Uzunköprü Mahalle ziyaretlerinde Belediye Başkanı Enis İşbilen’de eşlik etti. Kurulan seyyar ses sistemleri ile vatandaşlara seslene Yakup Atalay, kasabalı ve köylü vatandaşlara CHP’nin seçim vaatlerini anlatıyor.
 
Uzunköprü’nün yanı sıra civar ilçelerin köylerine de ziyarette bulunan Yakup Atalay’ı Uzunköprü ilçe Başkanlığı yalnız bırakmıyor. Havsa ve Keşan’ın köylerinden sonra Uzunköprü Mahallelerinde seçim çalışmalarını yoğunlaştıran örgüte Şehsuvarbey Mahallesinde ki çalışmalara Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen’de eşlik etti. İlçe Başkanı Özlem Becan parti programlarından bahsederken, Uzunköprülü Aday Yakup Atalay’da CHP’nin vaatlerini ve seçilmesi halinde Ankara’da Uzunköprü adına yapacağı işleri anlattı. Çiftçinin zor durumda olduğunun altını çizen Atalay, “Dolar olduğu yerde duruyor, düşen Türk lirası. Dolar borcunuzu ödemek için artık daha fazla Türk lirası bulacaksınız. İş dünyası, anneler, emekliler, çiftçiler ve sanayici tedirgin. Herkesin kafasında soru işaretleri. İşçi intihar eder 'işsizim' diye, çiftçi kendini yakmaya çalışır 'geçinemiyorum' diye. Sanayici, işçi ve çiftçinin ortak özelliği vardır, üçü de üretmek ister. Güçlerini üretmekten alırlar. Rantiye sınıfında intihar eden veya kendini yakan kimseyi gördünüz mü? O zaman şu soruyu kendimize sormalıyız bu düzenden kim memnun. Düzenden memnun olan sadece rantiye sınıfı” ifadelerini kullandı.

“ÜLKEMİZİN SORUNLARINI HEP BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
Millet olarak üstesinden gelemeyecekleri bir sorun olmadığını dile getiren Atalay, önemli olanın ülke yönetiminde ki kişilerin faydalı ve dürüst siyaset yapması olduğunu söyleyerek, “Ciddi sorunlarımız var. Özellikle ekonomide, toplumsal barışımızda ve uluslararası ilişkilerde... Türkiye'nin yeniden yapılanmaya, açılan yaraların sarılmaya ihtiyacı var. Türkiye'nin en önemli sorunları ekonomi ve adalettir. İlk işim yargı bağımsızlığını sağlamak olacak. Hali içler acısı olan yargıyı düzeltmediğimiz takdirde hiçbir şeyi düzeltemeyiz. Görevimiz, hukukun üstünlüğüne dayanan bir devlet olmaktır. Keyfiliğin, ölçüsüzlüğün olduğu, emirlerin yasalara dönüştürüldüğü yerde ne hukuk devleti vardır ne de demokrasi vardır. Yargının bağımsızlığı, adaletin temelidir. Emirle çalışan yargıya son vereceğiz. Bağımsız, etkin ve gecikmeyen yargı düzenimiz olacak. Adalet bakanı, adaletin yönetiminde değil hizmetinde olacak. Yargıdaki siyasallaşma önlenecek. Yargı üyelerinin göreve başlaması siyasi erkin dışında olacak. Yargıç güvencesi için gerekli adımlar atılacak. Hakim ve Savcılar Kurulu yeniden yapılandırılacak. Yüksek yargının yapısı değişecek” dedi. İlçe Örgütü ve Belediye Başkanı İşbilen, Uzunköprü ziyaretlerinde Yakup Atalay’ın yalnız bırakmadı. 

 
Bu içerik 125 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi