Bu İçeriği Paylaş
04 Aralık 2017 Pazartesi

Huzurevi Sakinlerinden El Emeği Sergi

Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde hizmet alan yaşlılar “El emeği, göz nuru ürünleri” bir AVM’de sergiledi.


 Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı, Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde hizmet alan yaşlılar “El emeği, göz nuru ürünleri” Edirne’de faaliyet gösteren bir AVM’de sergiledi. Sergi açılışına Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Huzurevi Müdürü Tamer Tahmazoğlu, Halk Eğitim Müdürü Recep Kozan ve huzurevi sakinleri katılım sağladı.
Serginin açılışında yer alan ve huzurevinde kalan yaşlılar ile her gün bir araya gelen Usta Öğretici Nuray Doğar, sergi ürünlerini ziyaretçilere tanıttı. Usta öğretici Doğar; “Yaşlılarımız ile her gün farklı tasarımlar yapıyoruz; el emeği, göz nuru ürünler üretiyoruz. Bu ürünlerin içerisinde; kolyeler, küpeler, kısacası takı tasarımları, kumaşlardan yapılmış ürünler, ahşap ürünler, biblolar, el işi ile yapılabilecek her türlü ürün sergimizde yer almakta, ayrıca eskimiş ve atılmaya yüz tutmuş sandık ve ahşap ürünlerin de onarılarak, çeşitli süslemeler ile dekoratif anlamda geri kazandırıyoruz daha sonra Huzurevimizin tanıtım salonunda ve farklı zamanlarda gerçekleştirdiğimiz sergilerde bu ürünleri sergiliyoruz. Yaşlılarımız yapmış olduğu ürünleri sergilemekten de oldukça mutlu oluyorlar” dedi.

"SOSYAL UYUM SORUNLARIYLA DA İLGİLENME İHTİYACIMIZ VAR"
Edirne Huzurevi Müdürü Tamer Tahmazoğlu yaptığı konuşmada; “Huzurevinde kalmakta olan yaşlılarımızın hayatlarına sosyal ve kültürel anlamda katkı sağlamamız gerekiyor. Dolayısıyla yaşlılarımızın yaşam kalitelerinin yükseltilmesi, toplumla bütünleşmeleri ve toplumla uyumlu olarak yaşamaları konusu bizim için önem arz etmektedir. Yaşlanma doğal bir süreçtir, bu dönemde insanların fiziksel sorunları kadar psikolojik ve sosyal uyum sorunlarıyla da ilgilenme ihtiyacımız var. İl Müdürlüğümüz ile birlikte ortaklaşa planladığımız hizmetler, yaşlılarımız için hem sağlıklı hem de sosyal bir yaşamı desteklemektedir. Böylece yaşlılarımız yaşamlarında, soyutlanmadan mutlu bir yaşam sürdürebilmektedir. Bugün burada bu anlattıklarımın bir parçası olan sergimizi açtık. Huzurevinde kalmakta olan yaşlılarımız boş vakitlerinde el işleri uğraşarak ortaya güzel ürünler ortaya koymaktalar. Farklı zamanlarda bu ürünlerimizi sergiler açarak Edirne Halkı ile buluşturuyoruz” dedi.
Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş yaptığı konuşmada, “Bizlere emanet edilen yaşlılarımızın, toplumsal hayattan kopmadan, daha kaliteli bir yaşam sürebilmeleri için sürekli olarak sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler sürdürmekteyiz. Amacımız kurum bakımındaki yaşlıların, yalnızlık duygusuna kapılmadan insanlarla iç içe yaşamlarını devam ettirmeleri ve toplumsal hayattan kopmamalarıdır. Yaşlısına sahip çıkmayan toplumların geleceğe güvenle bakma şansı yoktur. Farklı zamanlarda düzenleyeceğimiz sergilerde Edirne Halkını yanımızda görmek istiyoruz. Yaşlılara saygının özel günler ile sınırlandırılmaması, yıl boyunca olması dileğiyle, serginin açılmasına vesile olan herkese, AVM yetkililerine, bizlere burada her türlü imkânı sağlayan esnafımıza ve el emeği, göz nuru ürünlerde emeği olan yaşlılarımıza teşekkür ediyorum, dedi.” GİZEM KUL B(11)

 
Bu içerik 405 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi