Bu İçeriği Paylaş
07 Aralık 2017 Perşembe

Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz Kadın Meclis Üyelerinin Kadın Hakları Gününü Kutladı

Uzunköprü Belediye Meclisi’nin 5 Aralık günü yapılan oturumuna katılan Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, kadın meclis üyelerine karanfil vererek, kadın üyelerin Kadın Hakları Gününü Kutladı.


Mustafa Kemal Atatürk’ün teklifi ile 5 Aralık 1934 yılında Kadınlara Seçme ve Seçilme Hakkının tanınmasıyla birlikte her sene aynı gün kutlanan Kadın Hakları Günü vesilesiyle Belediye Meclisi’ni ziyaret edip kadın üyelerin Kadın Hakları Gününü kutlayan Yılmaz, kadın üyelere karanfil verdi. Günün anlam ve önemine binaen bir konuşma gerçekleştiren Yılmaz, kadınların toplumun en başat üyeleri olduğunu belirterek, “Kadınlarımız toplum ve sosyal yaşamı belirleyen en önemli etkendir. Kadının olmadığı bir toplumun hiçbir vasfı yoktur. Toplumu şekillendiren birimlerden birisi olan siyasetin içerisinde de kadınlarımızın olması kaçınılmazdır. Siyaseten getirdikleri farklı bakış açıları ile görülmeyen ve hissedilmeyenleri halk ile buluşturan bireyler olarak kadınlar siyasetin merkezinde ayrılmaz olarak yer almalıdırlar. Atatürk önderliğinde kadınlarımıza verilen Seçme ve Seçilme hakkını bir onur vesikası olarak dünyaya ilan eden ilk ülkelerdeniz. Bu vesile ile ben bir kez daha öncelikle kadın meclis üyelerimizin ve tüm kadınlarımızın Kadın Hakları Gününü kutluyorum. Belediye Meclisimize hayırlı çalışmalar diliyorum” dedi.  
Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 202 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi