Bu İçeriği Paylaş
07 Aralık 2017 Perşembe

Uzunköprü’deki Traktöre, Adana’da Kırmızı Işık Cezası

Adana Kozan İlçe Jandarma Trafik Ekipleri tarafından, Kozan’a yaklaşık 1255 Km uzaklıktaki Uzunköprü’de bulunan ve ekim döneminde tarlada iş gören traktöre 206 TL Kırmızı Işıkta geçme cezası kesildi. Cezayı görünce neye uğradığını şaşıran traktör sah


Uzunköprü’ye bağlı Kurdu Köyü'nde çiftçilikle uğraşan M.Ş, Kozan İlçe Jandarma Trafik Ekipleri tarafından gönderilen trafik ceza tutanağı tebligatını teslim aldı. M.Ş, tebligattaki ‘Trafik idari para cezası etiketiyle gelen, 22 LH 6.. plakalı traktörüne 206 TL para cezasını görünce şok oldu. M.Ş, Kozan Jandarma Trafik ekipleri tarafından gönderilen ceza nedeninin traktörün bulunduğu Uzunköprü’ye 1255 km uzaklıktaki Adana Çukurköprü Kavşağında “Kırmızı Işık Kurallarına Uymamak” olarak öğrendiğinde şaşkınlığının bir kez daha arttığını söyledi. M.Ş traktör ile aile büyüklerinin bağlı bulundukları Uzunköprü’ye dahi çok nadir çıktıklarını belirterek şöyle dedi, “ Traktör benim üstüme, babam çiftçilik ile uğraşıyor ve neredeyse bütün sene traktörümüz köyde tarlada çiftçilik işleri için kullanılıyor. Çok nadir olarak bağlı bulunduğumuz ilçe olan Uzunköprü’ye hasat mallarımız getirmek için geliyor. Onun haricinde il sınırlarına çıkmışlığımız yoktur. Gelen ceza bana bildirilince adeta şok olduk. İlçeye çıkmazken köyümüze 1255 km uzaklıktaki bir yerden traktörümüze kırmızı ışık cezası kesildiğini görünce neye uğradığımızı şaşırdık. Gerekli yerlere müracaatımız yaptık, itiraz dilekçemizi ilgili makamlara teslim ettik. Umarım bir yanlışlık olduğu anlaşılacaktır” ifadelerini kullandı.
 
SAHTE VE İKİZ PLAKALI ARAÇLARA DİKKAT
Uzunköprü’de yaşanan bu olay sahte veya ikiz plakalı araçları gündeme getirdi. Sahte veya ikiz plakalı bir aracın ihlal ettiği kural cezasının gerçek tescil sahibine gelmesiyle bu tür vakaların olduğu ortaya çıkabiliyor. Çalınan bir aracın aynı marka ve modeldeki benzeri ya bir araçta takılı olan plaka çalınıyor ya da plakanın benzeri hazırlanıyor. Özellikle MOBESE kameralarındaki kayıtlardan kurtulmayı sağlayan ikiz plakalı araçlara ait hazırlanan sahte araç ruhsatları, şüpheli olarak durdurulan aracın plakasının veri tabanında sorunsuz görünmesini sağlıyor. Fakat sahte plakalı araçlar herhangi bir kural ihlali yaptığında plakanın gerçek sahibi olan araca göre yani tescil sahibine ceza kesilebiliyor. Böylece bu tür mağduriyetler ortaya çıkmış olabiliyor. Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 1382 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi