Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

Belediye Şehir Stadı Yeşilleniyor


Uzunköprü Belediye Ergene Şehir Stadı zemin değişimi çalışmaları başladı. Stadın mevcut çimleri ve saha drenajı uygun hale getirilerek sıcak iklimlere uygun olarak çim tohumları ekimi yapıldıktan sonra 1 ay içerisinde ilk çim biçimine geçilecek. Bu çalışmaların ardından Uzunköprüspor iyi bir zemine kavuşarak rakiplerini güzel bir şekilde sahasında misafir edebilecek.
 
Ergene Şehir Stadı yeni zeminine kavuşmak için gün saymaya başladı. Uzunköprü Belediyesi tarafından yürütülen çimlendirme işleminin ardından Uzunköprüspor yeni zeminine kavuşacak. Ekilen tohumların ardından İlk çim filizleri 10 gün içerisinde çıkacak ve bir ay sonra da ilk çim biçimi yapılacaktır. Özenle ekilen çimler üç ay sürecek kontrol ve biçimlerin ardından saha futbol oynamaya elverişli hale getirilecektir.
 
Sene içerisinde ve geçtiğimiz sezonlarda oldukça kötü hava koşullarında saha zemini hem Uzunköprüspor oyuncuları hem de rakip oyuncular için kabus olmuştu. Zeminde biriken su ve adeta balçık olan çamur deryasında maç yapmaya çalışan takımlar Ergene Şehir Stadı’nda zorlu maçlara çıktılar. Yenilemenin ardından iyi bir zemine sahip olacak olan Uzunköprüspor lige yeni çimlerle birlikte iyi başlayacaktır. 

 
Bu içerik 133 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi