Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

Uzunköprü’nün Gururu Ayşe Asma


Tekvando’da Olimpiyatlara katılma yolunda oldukça önemli başarılara imza atan Uzunköprü Belediye Spor Kulübü sporcusu Ayşe Asma, son katıldığı Turkish Open şampiyonasında alışkın olduğu yerde final maçında Rus rakibine üstünlük kuramadı fakat istikrarlı ve başarılı yürüyüşünü sürdürdü. 
 
 
2’cilik kürsüsüne Türk Bayrağı ile çıkan Asma göğsümüzü bir kez daha kabarttı.
FİNAL DEMEK AYŞE DEMEK
Katıldığı her turnuvada Uzunköprülüleri gururlandıran Ayşe Asma Tekvando da başarı basamaklarını tırmanmaya devam ediyor. Disiplinli çalışmasıyla yer aldığı her organizasyonda kendisini fark ettiren Asma katıldığı son turnuva olan Turkish Open şampiyonasında Rus rakibine finalde üstünlük kuramadı ve 2’inci oldu. Olimpiyatlara katılma yolunda önemli puanlar toplayarak ilerlerken Yunanistan’da yapılacak olan Büyükler Avrupa Şampiyonası için de bilet almak istiyor.
 
AYŞE ASMA UZUNKÖPRÜ’NÜN GURUR KAYNAĞI
Gelen başarı haberlerini duyan Uzunköprülüler gururlanmaya devam ediyor. Tekvando alanında adında sıkça bahsettiren Asma hedefleri doğrultusunda başarılı spor kariyerini sürdürmektedir. Antrenör Erkan Çakırtepe ile birlikte çalışan Ayşe Asma başarıları aldığı çalışmalarla ve taktiklerle Çakırtepe ile birlikte kazanıyor. Sporcu olmak ve bu yolda başarılı bir şekilde ilerlemek isteniyorsa antrenör faktörü oldukça önemlidir. Sporcunun göremediklerini görür ve onun eksikliklerini tamamlayabilmesi için fiziksel ve psikolojik olarak direktifler verir.  
 

 
Bu içerik 373 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi