Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

Uzunköprü Askerlik Şubesi'nden Kritik Açıklama Askerlik Yoklaması Artık e-Devlet Kapısında

Gelişen internet teknolojisi ile askerlik yoklaması da artık internet üzerinde e-Devlet sisteminden gerçekleştirilebilecek. Bugünden itibaren başlayacak olan yeni sisteme hem askerlik şubelerinin hem vatandaşların işini oldukça kolaylaştıracak.


Uzunköprü Askerlik Şubesi tarafından yapılan açıklama sonrasında askerlik yoklamalarının artık e-Devlet kapısı üzerinden yapılabileceği duyuruldu. Bugün itibari ile geçilecek olan yeni sistemin vatandaşlara oldukça kolaylık sağlaması bekleniyor. 
 
Askerlik Şubesi Başkanı Vekili Personel Asteğmen Cendel Hüseyin Güngör yapılan açıklamada şunları belirtti: “Askerlik Çağındaki vatandaşların sağlık muayenelerinin yapılarak askerliğe elverişli olup olmadıklarının belirlenmesi işlemi olan yoklamanın, günümüz teknolojik imkanları kullanılmak suretiyle vatandaşların askerlik şubesine uğramadan e-Devlet sistemi üzerinden yürütülmesi uygulanmasına 14 Mayıs 2018 tarihinden itibaren başlanacaktır.” ifadelerine yer verdi.

 
Bu içerik 125 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi