Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

CHP’den Alpullu İçin İmza Kampanyası

Özelleştirilmesi planlanan Alpullu Şeker Fabrikası’nın özelleştirilmemesi için Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı mahalleleri ve köyleri dolaşarak fabrikanın özelleştirilmesini istemeyen vatandaşlardan imza topluyor.


Alpullu Şeker Fabrikası’nın önünde basın açıklaması yapan CHP’liler yeni süreçte şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için imza kampanyası sürdürüyor. Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Özlem Becan önderliğinde mahalleleri ve köyleri dolaşan partililer özelleştirme konusuna karşı olan vatandaşlardan imza toplayarak şeker fabrikalarının özelleştirilmemesi için işleyişlerini sürdürüyor.
 
CHP Uzunköprü İlçe Başkanı Özlem Becan Özelleştirme süreci ile ilgili kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları aktardı: “İlçe Örgütü olarak köylerde ‘Şeker Pancarı Mücadelesini’ örgütlüyoruz. Zamanında şeker fabrikaları kurulsun diye topraklarından yer veren köylülerimiz bugün toprağına, fabrikasına sahip çıkıyor. Vatandaşlarımız büyük bir istekle kampanyamıza destek vererek bu mücadeleyi büyütüyor.
 
Çünkü bu mücadele, eli nasırlı pancar üreticisinin, karda pancar çıkaran emektar kadınların mücadelesi. Biz sadece onlara destek oluyoruz. Bu mesele siyasilerin alkış bekleme meselesi değil emektar çiftçimizi cesaretinden dolayı alkışlama meselesidir. Milli Ekonominin Temeli Ziraattır” diyerek Çiftçisini , Köylüsünü milletin efendisi olarak gören Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Şeker Fabrikalarına ve Pancar üreticilerimize sahip çıkıyoruz. 
 
Bu amaçla Belediyemizin başlattığı imza kampanyasına CHP Uzunköprü İlçe Örgütü olarak destek vererek  Cumhuriyetimizin kalelerini sattırmayacağız.” açıklamalarında bulundu. 

 
Bu içerik 250 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi