Bu İçeriği Paylaş
21 Aralık 2017 Perşembe

Hamsinin Fiyatını Gören Tezgahtan Kaçıyor


 Uzunköprü’de balık pazarında Karadeniz hamsisinin kilosu 15 TL’den satılırken, esnaf hamsi fiyatının daha da yükseleceğine dikkat çekti. Fiyatları gören vatandaş ‘Ben zaten hamsi sevmem’ diyerek tezgahtan uzaklaşıyor.

Av yasağının kalkmasın üzerinden aylar geçmesine rağmen Karadeniz hamsisinin fiyatının düşmemesi vatandaşın cebine de yansıdı. 
Geçtiğimiz yıl bu dönemlerde kilosu 10 TL'den satışa sunulan Karadeniz hamsinin fiyatı bu yıl düşmedi. Fiyatın yüksek olmasından dert yanan vatandaşlar, hamsinin fiyatının düşmesini beklerken, balık pazarında tezgah açan esnaf aksi yönde söylemlerde bulundu. Balıkçı esnafı, Karadeniz hamsinin fiyatının önümüzde hafta daha da artacağını söyledi. Vatandaşlar fiyatları yüksek bulurken son tahminler ile birlikte balık tadına hasret kalacak gibi gözüküyor.
 
DENİZDEKİ SERT HAVALAR FİYATLARI YÜKSELTİYOR
Havaların sert gitmesinden dolayı denizde büyük karanlıklar olduğu belirtilirken balıkçılar, “1 haftadır çok sert rüzgarlar esiyor. Havaların böyle olması da balıkçıları etkiliyor. Balıkçılar denize açılamayınca balık fiyatları artıyor. Hamsinin kilosunu bazı yerlerde 20 liradan satılıyor. Havalar rahatlayınca bir şeyler olur diye umuyoruz. Bu sene hamsi de palamut da kıt oldu. Barbun, mezgit, çinekop gibi balıklar ise pahalı. Şu anda denizde kestane karası var. Kestane karası olunca deniz simsiyah oluyor ve balıklar gözükmüyor. Deniz kararınca da tekneler denize açılmıyor, limanda bekliyor. Hamsi pahalanınca fiyatlar otomatik olarak artıyor. Bu da vatandaşların ilgisini azaltıyor” şeklinde konuştu.  Furkan Onur Öztaş(A18)
 

 
Bu içerik 286 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi