Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

İmamsız Köy Kalmayacak

Kaymakamlığın düzenlediği ve idari amirliklerinde katıldığı istişare toplantısında söz alan Müftülük yetkilisi Mikail Miral, köylerde ki imam sıkıntısın çözecek bir gelişme yaşandığını belirterek, mülakat ile bölgemize çok sayıda imamın yerleştirilec


Müftülük yetkilisi Mikail Miral, köylerde ki imam sıkıntısını devam ettiğini ifade ederek önümüzde ki süreçte bu problemin ortadan kaldırılmasına yönelik çalışmalar yapacaklarının altını çizdi. Miral konuşmasında şunları kaydetti, “Şuanda köylerimizde yaşanan imam sıkıntısı yaklaşık 22 köye tekabül etmektedir. Kurumdan yapılan açıklamada bölgeye imam kontenjanı açıldığı bildirildi. Başarılı olan imamlar ilçemizi seçtiği takdirde. Köylerde görevlendirilecektir. Umarım genç imam hatip kardeşlerimiz köyler tercih ederler. 
 
Köylerde cemaatte bu problemden kurtulmuş olur. Müftülük olarak bölgeyi cazip hale getirecek çalışmalara destek veriyoruz. Böylece özellikle genç imam hatiplerimiz bölgemizde görev yapmak için daha hevesli olabilecektir” dedi. 

 
Bu içerik 418 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi