Bu İçeriği Paylaş
18 Ocak 2018 Perşembe

Müfit Kansu Parkı Kaderine mi Terk edildi?

-


 Uzunköprü'nün nefes alınacak yerlerinden birisiydi Müfit Kansu Parkı. Son hali yürekleri sızlatıyor. Her yaştan vatandaşın ailesiyle birlikte bir zamanlar güzel vakit geçirdiği park, şimdilerde madde bağımlılarının mekanı haline geldi. Daha öncede sormuştuk şimdi de soruyoruz Müfit Kansu Parkı Kaderine mi Terk Edildi?
 
Fi tarihinde Uzunköprü'nün kutlama ve konser alanı olan Müfit Kansu Parkı şimdilerde terkedilmiş görüntüsü ile sadece hatıralarda kaldı. Kurtuluş Programları, Milli Bayramlar ve özel günlerde Uzunköprülülerin birleşip kaynaştığı bu nokta kanalizasyon sularının bastığı, yaz aylarında insan boyu otların yeşerdiği izbe bir mekan halini almış durumda. Bankları, ışıklandırması ve Uzunköprü'nün sembolü taş köprünün yanındaki mevkisi itibari ile uğrak bir nokta olan park, geceleri tekin olmayan şahısların mekanı haline geldi. İlk etapta oturma banklarının kaldırılması ardından ışıklandırma sisteminin sökülmesi ile birlikte tadilata gireceği zannedilen park, bir buçuk yılı aşkın bir süredir kaderine terk edilmiş vaziyette. 
 
VATANDAŞ AÇIKLAMA BEKLİYOR!
Boru döşeme çalışmaları ile paralel olarak parça parça özünden kopartılan park, çalışmaların sonuna gelinmesiyle tekrar düzenleme ve peyzaj anlamında bir planlama ile eski günlerine kavuşacak mı diye sormuştuk. Uzunköprülüler bu sorunun cevabını alabilmiş değil. Ortak görüşlerden birisi ise parkın artık aile ile birlikte gezilecek yerler arasında olmadığı. Vatandaşlar 'Eskinden yoğun ışıklandırması ve asayiş ekiplerinin kontrolü ile güvenli bir hali vardı. Şimdilerde bırakın ışıklandırmayı oturacak bank dahi bulamıyoruz. Bahar ve yaz aylarında gece köprümüzün yanına tur atmaya gelince, illegal madde kullanan insanları görüyoruz, haliyle tedirgin olmaktayız. Önceleri ailelerin bakımlı çimler üzerinde örtü ile oturup piknik yaptığı yerler şimdilerde bataklık ve çöplük içinde. Belediyenin bu işe bir çare bulmasını temenni ediyoruz. Su çalışmalarından dolayı bakım yapılmadığı söyleniyor. Umarız çalışmalar bittiği andan itibaren parkımız yine eski günlerine döner, biz de ailemizle beraber gelip huzurlu bir şekilde parkımızda istirahat edebiliriz" dediler. Okul mesaisinin bitmesi ile birlikte özellikle taşımalı eğitim ile ilçeye gelen öğrencilerin uğrak noktası olan parkın onarılması en çok öğrencileri sevindirecek gibi dursa da daha önceleri de dikkat çekmemize rağmen yetkililerden herhangi bir açıklama yapılmaması kafaları karıştırıyor. Furkan Onur Öztaş(A18)

 
Bu içerik 350 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi