Bu İçeriği Paylaş
29 Ocak 2013 Salı

AK PARTİ ANKARA YOLCUSU

AK PARTİ UZUNKÖPRÜ İLÇE TEŞKİLATI ÇARŞAMBA GÜNÜ SAĞLIK BAKANI MÜEZZİNOĞLU’NA HAYIRLI OLSUNA GİDİYOR


  Adalet ve Kalkınma Partisi Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz Sağlık bakanlığına getirilen Edirne Milletvekili Dr.Mehmet Müezzinoğlu'nu ziyarat edeceklerini duyurdu. 
Yılmaz gazetemize yaptığı açıklamada şunlara değindi "geçtiğimiz hafta Sayın Başbakanımızın takdiri ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onayıyla Edirne Milletvekilimizi Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun Sağlık Bakan-lığına atanması bizim için büyük bir gurur kaynağı oldu. Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne İl Başkanı Müjdat Kahve yönetimindeki İl Teşkilatı Sağlık Bakanımız Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile yapılan görüşmede çarşamba günü saat 17:30’da Ankara ziyareti için randevu aldılar. Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne İl Teşkilatları, İlçe Teşkilatları ve  biz de Uzunköprü İlçe Teşkilatı olarak yaklaşık 50 kişilik bir heyet ile Çarşamba günü Ankaradayız. Başbakanımız önderliğinde yapılacak hem grup toplan-tısına katılacağız hem de sat 17:30’da yeni Sağlık Bakanımız Edirne Milletvekilimiz Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nu makamında ziyaret ederek hayıtlı olsun tebriğinde bulunacağız" dedi.  
Başkan Çağatay Yılmaz, "şubat ayının ortalarında da Uzunköprü İlçe Teşkilatımızın yapacağı organizasyon ile Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanlarımız, Siyasi Parti temsilcilerimiz , Sivil toplum Kuruluşu Temsilcilerimiz partililer ve Uzunköprülüler dahil basın mensuplarımızla birlikte Uzunköprü’ye özel 3-4 otobüslük bir konvoy ile yeni Sağlık Bakanımız Edirne Milletvekilimiz Dr. Mehmet Müez-zinoğlu’na ,Uzunköprü heyeti olarak da Ankara’da bir kurban kesmeyi, arzu ediyoruz.  Kurbanımızı kesip Sayın Bakanımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileteceğiz."dedi. 
"Bu gurur Edirne'nindir"
Kabine değişikliği sonrası Milletvekili Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun Sağlık Bakanı olması, AKP İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz tarafından, "Bu gurur Edirne'nindir" sözleriyle yorumlandı. Müezzinoğlu'nu partili partisiz tüm Edirneliler'in sahiplenmesi gerektiğini söyleyen Yılmaz, "Bu sahiplenmeyi Ankara'da özellike sayın Başbakan nezdinde hissettirmeliyiz" diyerek "Edirne olarak 24 Ocak akşamından beri hem bir şok, hem süpriz ve olağanüstü mutluluğu hep birlikte yaşıyoruz. Milletvekilimiz Dr. Mehmet Müez-zinoğlu’nun Sağlık Bakanlığı'na atanmasının tüm teşkilatlarımıza, Edirne'mize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Vekilimizin gelişiyle birlikte Edirne'de bir şeylerin değişmeye başladığını hep ifade etmeye çalışıyorduk. 1.5 yıllık milletvekilliğinden sonra  gelen bakanlık haberi de Edirne’de artık bir şeylerin çok şeyin  hızla değişeceğinin habercisidir. Bizi de son derece mutlu etmiştir.
"AK PARTİ EDİRNE'YE AYRI BİR ÖNEM VERİYOR"
Sayın Başbakanı-mızın Edirne Milletvekilimizi bakan yapmasıyla Edirne'ye gösterdiği teveccühe layık olmak için bundan sonra daha çok çalışmamız gerektiğinin farkındayım.  Ama biz sürekli olarak sayın Başbakanımız başta olmak üzere AK Parti hükümetlerinin Edirne'ye ayrı bir değer verdiğini Edirne'ye yapılacak yatırımlar ve işler konusunda asla bir oy endi-şesi, oy hesabıyla hareket etmediklerini anlatmaya çalıştık. İşte bunun en somut ve en güzel örnek-lerinden biri de Türkiye genelinde en düşük oylardan birine sahip olmamıza tek bir milletvekilimiz olma-sına rağmen, o milletvekilimizi kabinede görevlendirerek sayın Başbaka-nımız başta Edirne olmak üzere Trakya’ya bakış açısını bir kez daha ortaya koymuştur. Eski klasik siyaset anlayışıyla, Edirne'de iktidarlarına devam etmek ve ettirmek isteyenler artık bundan sonra bu kolaycılığı Edirne'de bulamayacaklar. Edirne'ye artık AK Parti'nin çok daha güçlü bir şekilde elinin değdiğini ve bundan sonra bakanımızla birlikte çok daha güçlü değeceğinin müjdesini de paylaşmak istiyorum. Olağanüstü bir sevinç yaşıyoruz. Bu gurur tüm Edirneliler'indir.

 
Bu içerik 827 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi