Bu İçeriği Paylaş
13 Mart 2018 Salı

Becan CHP 19'uncu Olağanüstü Kurultayında

Cumhuriyet Halk Partisi 19’uncu Olağanüstü Kurultayına Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Özlem Becan’da katıldı. Ankara’da gerçekleştirilen Kurultay CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başladı.


 Edirne CHP yetkilileri Ankara ‘ya giderek CHP 19’uncu Olağanüstü Kurultayına katıldılar. CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı Merkez İlçe Başkanı Ediz Ün ve Uzunköprü CHP İlçe Başkanı Özlem Becan  Olağanüstü Kurultaya katılarak gündemi yerinden takip ettiler.
 
CHP 19’uncu Olağanüstü Kurultayında açılış konuşmasını yapan Kemal Kılıçdaroğlu şunları aktardı: “8 yıldan bu yana, dar kadrocu siyaset anlayışıyla, parti içi iktidar kavgasına odaklanmış alışkanlıklarla mücadele ederek, yepyeni bir siyaset anlayışını bu partiye yerleştirmeye çalıştım. Ön seçimi neredeyse unutmuş olan bir örgütte, tüzüğe en az yüzde 85 ön seçim şartını ben koydurdum. İki kez üst üste kontenjan adayı olanların, üçüncü kez kontenjan adayı olmayacaklarına ilişkin tüzüğe hükmü yine ben koydurdum. Bunun adı bu parti reformuyla beraber bir devrimdir. Ben yoksam parti de yok diyen arkadaşlar, kapı burada çıkıp gidebilirler. Parti kimsenin babasının malı değildir. Parti hepimizindir, Türk milletinindir parti, Kuvvayimilliyecilerin partisidir bu parti. Sıradan bir parti değildir, avukat bürolarında kurulan bir parti değildir. Savaş meydanlarında kurulan bir partidir.” dedi.
 
Genel Başkanlık yarışına giren hiçbir adayın önünü kesmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu sözlerine şöyle devam etti: “Yarışa girmek isteyen hiçbir Genel Başkan Yardımcısının ya da Genel Başkan adayının önünü kesmedim. Herkes demokratik olarak yarışabilir, niye keselim?
 
Eski alışkanlıkların nüksetmesini kabul etmiyorum, baskıyı kabul etmiyorum, delege üzerinde baskıyı kabul etmiyorum. Disiplinli bir örgüte ihtiyacımız var. Tek ses çıkaracak, tekrarın gücüne inanan bir örgüt istiyorum. Tekrarın gücü vardır. Aynı şeyi sürekli tekrar edeceğiz, “tek adam rejimi”, “haramilerin düzeni”, bunları sık sık dile getireceğiz. Kahvede, tarlada, lokantada, caddede, sokakta her yerde dile getireceğiz. Tüzüğün, zamanın ruhuna uygun, hayatın dinamiğine ayak uydurabilecek esneklikte, kullanışlı, rahat anlaşılabilir, sade, pratik ve iç tutarlılığının olması gerekiyordu. Böyle bir tüzük yaptık, böyle bir tüzük taslağıyla önünüze geliyoruz.” sözleriyle konuşmasını noktalandırdı. 

 
Bu içerik 250 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi