Bu İçeriği Paylaş
18 Haziran 2018 Pazartesi

Mimar Muslihiddin Mezunlarını Uğurladı


Uzunköprü Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri 2017-2018 eğitim ve öğretim yılının sonuna geldi ve okullarında ki son anlarını coşkuyla yaşadılar. Keplerini havaya fırlatan genç öğrenciler üniversite yolundaki sınavlarını beklemeye  başladıklar.
 
 
4 yıl önce başladıkları okuldan mezun olan Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi son sınıf öğrencileri okul bahçesinde gelen aileleri ve öğretmenleri ile bu mutluluğu yaşadılar. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet ardından alt sınıfların zeybek gösterisiyle devam etti.
Bölüm birincileri ve okul birincisi olan öğrencileri sahneye çağırırlarken birincilik kütüğüne öğrenciler isimlerini çaktılar. Ardından flama ve bayrağı bir alt dönemdeki arkadaşlarına devreden mezun olan öğrenciler bayrak ve okul flamasını öperek devraldılar. 
 
Törenin en son aşaması bütün mezun öğrencilerin sahneye davet edilmesiyle gerçekleşti. Üçten geriye sayılarak aynı anda keplerini havaya fırlatan öğrenciler mezuniyetlerini doyasıya yaşadılar. 
 
 

 
Bu içerik 112 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi