Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

Mehmetçiğin Yağını Trakya Birlik Tedarik Edecek

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen ile Milli Savunma Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan ‘Gıda Maddeleri Tedarik’ protokolüne göre Mehmetçiğin yağ ihtiyacı Trakya Birlik tarafından karşılanacağı duyuruldu


Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen anlaşma sonrası şu açıklamalarda bulundu. "Gurur kaynağımız, göz bebeğimiz şanlı ordumuza, oradaki gençlerimizin sağlığını bozmayacak, onları daha ileri noktalara taşıyabilecek üretim yapmayı sürdüreceğiz. İlk etapta 5 bin ton seviyelerinde ticaretimiz olacak" sözlerini söyledi.
 
Türk askerinin yiyeceklerinin her zaman kaliteli ve sağlıklı olduğunu söyleyen Sezen yapılan anlaşma ile kalitenin devam edeceğine dile getirdi.
 
Yapılan anlaşma sonra en yakın zaman da tedarik işlemlerinin başlayacağını söyleyen Sezen Şunları söyledi. "Gurur kaynağımız olan ordumuzun ihtiyacı olan ne varsa, Trakya Birlik'in ürettiklerinden almak bizden almak istediklerini söylediler. Ben de yetkili arkadaşımızı görevlendirdim. 'Biryağ', 'Trakyağ' markamızda ayçiçeği yağı ve margarinlerimiz var. Bakanımızın huzurunda yapılan çalışmalarda, bizden yemeklik rafine yağ istediklerini ve sürekli devam etmesi gerektiği ifade edildi. Trakya Birlik de buna zaten hazır. Kısa sürede yağ ihtiyaçlarını karşılamaya başlayacağız. Bu Trakya Birlik'in Türkiye'de ne kadar güvenilir duruma geldiğini ortaya koyuyor. Yapı olarak da örnek gösteriliyoruz çok şükür. Bunu Başbakanımız da Cumhurbaşkanımız da örnek gösteriyor. Kooperatifçilik Strateji Belgesi'nin açıklandığı gün Trakya Birlik kooperatifler arasında örnek gösterildi. Biz ülkemizde 80 milyon insanımıza ve tabii gurur kaynağımız, göz bebeğimiz şanlı ordumuza, oradaki gençlerimizin sağlığını bozmayacak, onları daha ileri noktalara taşıyabilecek üretim yapmayı sürdüreceğiz. İlk etapta 5 bin ton seviyelerinde ticaretimiz olacak." sözlerini kullandı.
 
Yapılan anlaşmanın getirilerinden bahseden Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen son olarak şunları aktardı: "Sonuçta ordumuzun tüm yemek yapan fabrikalardan aldığı yemeklerde de Biryağ kullanılmasının belirtilmesi ve istenmesi üzerine bu bize pazarda biraz daha genişleme yolunu açacaktır. Üretimimizin üzerinde bir pazara sahibiz şu anda. Yeni aldığımız yatırım kararlarıyla da bu üretimi artırmayı düşünüyoruz. Trakya Birlik şu anda iyi yolda gidiyor. İnşallah bozulmaz ve bozulmaması için de mücadele ediyoruz. Trakya Birlik'in önümüzdeki yıllarda ülkemizde daha büyük ürün yelpazesiyle yer alacağını düşünüyoruz." dedi.
Yapılan açıklamaların ardından 5 bin ton yağ tedarik edileceği öğrenilirken bu yağın mayıs ayından itibaren Türk Silahlı Kuvvetlerine gönderileceği açıklandı. 
 

 
Bu içerik 343 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi