Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

Uzunköprü Ticaret Borsasından Üyelerine 12 Milyonluk Nefes


Uzunköprü Ticaret Borsası Basın Sözcüsü Ayhan Yıldırım tarafından yapılan açıklamada; TOBB öncülüğünde, Oda ve Borsalarımızın katkılarıyla gerçekleştirilen yeni Nefes Kredisi sözleşmeleri 31 Mart 2018 tarihinde Başbakan Binali Yıldırım, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımlarıyla gerçekleştirilen törende İzmir’de imzalanmıştı.
 
Düşük faiz oranlarıyla KOBİ’lere can suyu olan TOBB Nefes Kredisi Projesi ile geçtiğimiz sene kredilerde durgunluğun yaşandığı ve faizlerin yüksek olduğu dönemde TOBB, Oda ve Borsalarımız elini taşın altına koymuş ve yeni Kredi Garanti Fonu (KGF) sistemi ile KOBİ kredilerinde yeni bir dönem başlatmıştı. Bu süreçte, hazine desteğini arkasına alan KGF aracılığıyla toplamda 681 bin firmaya 234 milyar TL kredi imkanı oluşturulmuş, Nefes Kredisi ile 5 milyar TL’lik kredi hacim yaratılmıştı. 1 senede 30 bin firma TOBB Nefes Kredisinden yararlanmıştı. 02 Nisan itibari ile üyelerimizin kullanımına açılan yeni Nefes Kredisi 18 aya uzatılan vadesi ile aylık %0,99 yıllık %11,88 faiz oranı ve 6 ay geri ödemesiz kredi kullanma imkanı sağlıyor.  Krediden faydalanmak isteyen üyelerimiz borsamıza gelerek "TOBB Nefes Kredisi Başvurusu" için faaliyet belgesi alarak ilgili banka şubelerine başvurusunu yapabilmektedir. Bankaların TOBB Nefes Kredisi için alacağı masraf kefalet oranının %0,03’ü (on binde üç) ile sınırlı olup maksimum 51 TL’yi geçmemektedir. Ülkemiz genelinde ekonomide önemli yer tutan KOBİ finansman sorunlarının giderilmesine, Uzunköprü ekonomisi için ise tarım ve Tarımsal Sanayi sektörünün gelişimine katkı sağlayacak bu kredinin üyelerimizin işlerinin gelişmesine katkı sağlamasını diliyorum” dedi. 

 
Bu içerik 117 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi