Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

“Şehir İçi Yolcu Fiyatları 2.5 TL Oldu”


Uzunköprü Belediye Meclisi Haziran ayı olağan genel oturumu için toplandı. Üyelerin eksiksiz katıldığı toplantıda yoklama hariç 9 gündem maddesi görüşüldü. Toplantıya geçirdiği bir soruşturma kapsamında açığa alınan ve daha sonra görevine iade edilen Zabıta Müdürü Kazım Gürkan Kır’ın da katıldığı gözlemlendi.
 
Yoklama ile başlayan Mayıs ayı olağan birleşimi, imar komisyonunun raporunun görüşülmesi ile devam etti. Ulaşım komisyonunun raporunun da görüşüldüğü toplantıda şehir içi minibüs hattı ücret tarifesinde fiyat artışına gidildi. Karara göre 1 Temmuz 2018 tarihi itibariyle şehir içi normal yolcu ücreti 2.5 Türk Lirası olarak belirlendi.
 
 Kararın son dönemde artan yakıt fiyatları ile birlikte değerlendirmesini belirten Başkan Enis İşbilen, toplumun her kesimini mağdur etmemek için uğraştıklarını belirtti. Ulaşım komisyonunun raporunun ardından ise şahıslara ait ada ve parsel içerisinde düzenleme talepleri değerlendirildi. Son olarak ta Bıldır ve Karabürçek köylerinin yolcu bekleme koruge boru talepleri oy birliği ile kabul edilerek toplantı sona erdi. 

 
Bu içerik 219 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi