Bu İçeriği Paylaş
18 Haziran 2018 Pazartesi

Yüzme Havuzu İnşaatı Tam Gaz!


Kavak Mahallesine yapılacak olan Yüzme Havuzu inşaatı son sürat devam ediyor. Yarı Olimpik olma özelliği taşıyan havuzun maliyetinin yarısını Orhan Çetin ve Spor Toto Spor Teşkilatı üstlenirken, projenin fikir babası olan Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız çalışmaları yerinde inceledi. Havuzun kaba inşaatının yakın süre içerisinde bitmesi bekleniyor. Kaymakam Yıldız’da görev süresi dolmadan Havuzun açılışını yapmak istediğini defaatle dile getirmişti.
 
Kaymakam Kemal Yıldız’ın öncülüğünde TEV (Türk Eğitim Vakfı) gönüllüsü Orhan Çetin ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından maddi olarak desteklenen Yarı Olimpik Yüzme Havuzu projesi için inşaat çalışmaları başlamış ve proje yeri olarak Uzunköprü Kavak Mahallesinde bulunan eski Futbol Sahası alanı belirlenmişti. 10 Mayıs 2018 Perşembe günü başlayan temel kazı çalışmaları bitirilmiş, havuz çerçeve ,demir ve beton döküm işlemleri başlandı. Yüzme havuzunun önümüzdeki yıl ortalarında tamamlanarak hayata geçirilmesi düşünülüyor.

MAALİYETİ 2 MİLYON 500 BİN LİRA
Uzunköprü’nün Kavak Mahallesi’nde hazine arazisi üzerine yapılacak olan Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, 2 milyon 500 bin TL maliyetle yapılacak ve 1 Milyon 500 bin TL’si hayırsever Orhan Çetin tarafından karşılanıyor. Resmi işlemleri yapılarak inşat aşamasına gelen projenin protokolüne; Edirne Valisi Günay Özdemir, Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız ve projeye 1 milyon 500 bin TL katkı veren Orhan Çetin imza atmıştı. 
 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Zekeriya Bayrak’ında hazır bulunduğu törende hayırseverlerin yaptığı bağışların önemine dikkat çeken Vali Günay Özdemir, tesislerin hayırlı olmasını dileyerek bağışçı Orhan Çetin’e desteğinden dolayı teşekkür etmişti. Protkolü imzalanan havuzun inşaatına kısa bir süre önce başlanmıştı. 

 
Bu içerik 665 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi