Bu İçeriği Paylaş
07 Aralık 2017 Perşembe

Okullardan Kan Bağışı Yarışı

“Kan Ver Can Ver” projesinin dokuzuncu haftasında eğitimciler ve öğrencilerin duyarlılığı sonucunda 51 okulda 681 ünite kan bağışı yapıldı.


Kan bağışına önem çekmek amacıyla, İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Edirne Kızılay Kan Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle yürütülen “Kan Ver Can Ver” projesinin dokuzuncu haftasında 51 okulda toplam 681 ünite kan bağışı yapıldı.
 
Güvenli kanın temin edilmesindeki sorunları gidererek toplum sağlığının iyileştirilmesine katkıda bulunmak, kan bağışına olan ilgiyi arttırmak, gönüllü kan bağışının önemine dikkat çekmek ve öğrencileri kan bağışı hakkında bilinçlendirerek bu konuda bir davranış biçimi geliştirmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen kan bağışı etkinliğinin dokuzuncu haftasında 16 okulda devam etti.
 
Edirne Yıldırım Beyazıt Anadolu Lisesi, Mithatpaşa İlkokulu/Ortaokulu, Serhat İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İlhami Ertem Anadolu Lisesi, 1. Murat Anadolu Lisesi, Özel Edirne Saranel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi, , Özel Meriç Ortaokulu, Edirne Süheyl Ünver Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi, Cumhuriyet İlkokulu/Ortaokulu, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Özel Edirne Sınav Temel Lisesi ve Esetçe Suzan Demirci Çağdaş Yaşam Ortaokulu’nda toplam 147 ünite kan bağışı yapılmış olup, dokuzuncu hafta sonunda 51 okulda toplamda 681 ünite kan bağışı yapıldığı belirtildi.
 
Kan bağışı etkinliği onuncu haftasında ise, Şehitasım İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Şehit Yıldız Gürsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Selimiye Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Lalapaşa Atatürk İlkokulu, Lalapaşa Cumhuriyet Ortaokulu, Lalapaşa Hacıdanışment İlkokulu/Ortaokulu ve Lalapaşa Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde devam edecek. Gizem KUL B(11)

 
Bu içerik 50 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlemi Bitiyor Cumhuriyet Mahallesinin Camii Özlem.. Cumhuriyet Mahallesi yıllardı özlemini çektiği ve eksikliğini hissettiği Cami’si..
0 yorum Dünya - 11.12.2017
Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü Uzunköprü Kudüs İçin Yürüdü.. ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Kase Uzunköprü Kase Uzunköprü.. UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan Uzunköprü, Paşabahçe f..
0 yorum Gündem - 11.12.2017
Üye Bilgi