Bu İçeriği Paylaş
29 Ocak 2013 Salı

ERGENE OVASINDA TAŞKIN BEKLENTİSİ..

Ergene nehrine gelen sular şehre kadar dayandı.


 Geçtiğimiz hafta sonu bölgemize düşen yağışlar Ergene Ovamızı sular altında bıraktı. Aşırı yağışlar Balkanlarda da sürerken Bulgaristan'ın ülkemize yakın barajların dolmasıyla kapaklarını açarak Meriç Nehrinin su debisini yükseltti.Meriç nehrinin sularının yükselmesi sonucu Ergene Nehrinden akan sularda da durgunluk yaşanıyor ve bu sebeple de ovamız tamamen sular altında kaldı. Geçtiğimiz hafta sonu Cumartesi ve Pazar günleri ilçemize yağan karlar yavaş yavaş eriyerek Ergene Nehrine ulaşmaya başlayınca taşkın tehlikesi başladı.  Ergene Nehrinin su iletimi hızlanmazsa karların erimesi ile önümüzdeki Perşembe ve Cuma günleri Ergene Nehrine yakın ilçemizdeki alçak kesimlerde su taşkınları yaşanması muhtemel gözüküyor.
 

 
Bu içerik 924 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Kaymakam Yıldız Sel  Felaketini Yerinde İnceledi Kaymakam Yıldız Sel Felaketini Yer.. Hafta başı yaşanan aşırı yağışlar ile birlikte selden etkilene..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyesine Ziyaret Yıldız ve İşbilen'den Sanat Atölyes.. Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan sanat atölyesine ziyaret eden Uzunköprü Kayma..
0 yorum Gündem - 22.03.2018
Üye Bilgi