Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

Uzunköprü Hafta Sonu Donacak!

Geçtiğimiz günler itibari ile yoğun sağanak yağışın etkisi altına giren Uzunköprü, hafta sonu soğuk havanın etkisi altına girecek. Pazar gecesi hava sıcaklığı -7 dereceye kadar gerileyecek.


 Haber: Furkan Onur Öztaş(A18)
Hafta başında yağışlı hava Uzunköprü’yü terk edecek olsa da, Cuma gecesi ile birlikte soğuk hava kenti etkisi altına alacak. Gündüz sıcaklıkları 8-9 derece olarak seyretse de, hafta sonu geceleri ve sabahın ilk saatleri hissedilen sıcaklığın eksi derecelere düşeceği öngörülüyor. Bu gece itibariyle en düşük hava sıcaklığı Pazartesi gününe kadar -7 derece olarak seyredeceği tahmin ediliyor. Ayrıca bugün akşam saatleri ile birlikte hafif sağanak geçişlerinin yaşanması bekleniyor. Vatandaşlarımızın özellikle geceleri tahmin edilen hava değerlerine göre giyinerek dışarı çıkması öneriliyor.
HAFTA SONU ZİRAİ DON UYARISI!
Yetkililer tarafından hafta sonu itibariyle, kuzey bölgelerinden gelecek soğuk hava dalgası ile zirai donların yaşanabileceğine dikkat çekildi. Uyarılarda Kuzey üzerinden gelen soğuk hava dalgası ile birlikte 12 Ocak Cuma gecesi itibariyle başlayacak don olaylarının Pazar gecesi hava sıcaklığının -7 derecelere düşmesiyle ekstrem noktalara ulaşacağı belirtildi. Uzunköprü, Kırklareli ve Edirne’de etkili olacağı belirtilen soğuk havanın gece ve sabahın ilk saatlerinde görüleceği tahmin edilirken, yetkililer don olayına karşı zirai faaliyet ve seracılıkla uğraşan vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı. 

 
Bu içerik 318 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi