Bu İçeriği Paylaş
16 Kasım 2017 Perşembe

Kros yarışmaları nefes kesti

Uzunköprü ilçesinde, okullar arası kros ilçe birinciliği müsabakaları kapsamında atletizm koşusu yapıldı.


 Okul sporlarında heyecan atletizm ile başladı. Uzunköprü ilçesinde, okullar arası kros müsabakaları kapsamında atletizm koşusu yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığınca düzenlenen 2017-2018 kros ilçe birinciliği yarışmaları Kırkavak Yolu ile öğretmenevi çay bahçesi üzerindeki güzergahta düzenlendi. 14 Okulun katıldığı müsabakalar yaklaşık 130 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti. Yarışmaya katılarak 2, 3 ve 5 bin metrede mücadele eden öğrenciler, dereceye girmek için kıyasıya yarıştı. 112 ekipleri de olumsuz bir duruma karşı alanda hazır bekledi.
 
Gerçekleştirilen yarışlarda, öğrenciler zaman zaman zor anlar yaşadı. Polis ve sağlık ekiplerinin eşliğinde koşan öğrencilerden bazıları etabı başarıyla tamamlarken, bazıları da zorlandı. Yarışmada, fenalık geçiren bazı öğrencilere sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Yarışma öncesinde parkurda güvenlik önlemi alınırken, parkura bağlanan yollar trafiğe kapatıldı. ’Küçük Kızlar’ kategorisinde yarışı bitiren kız sporculardan bazıları kendilerini yere atarken, bazıları da gözyaşlarına boğuldu. Öğrenciler yere uzanarak yorgunluk atmaya çalışırken, ağlayan öğrencileri hocaları teselli etmeye çalıştı. Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü tarafından yapılan yarışlarda sporcular, yıldız kızlar, yıldız erkekler, genç kızlar ve genç erkekler olmak üzere toplam 6 kategoride mücadele etti. Saat 10 da başlayan yarışlar yaklaşık 4 saat sürdü.
 
Müsabaka hakkında bilgilendirme yapan Subaşı Ortaokulu öğretmeni Kutay Topsakal "  A Genç B Genç Yıldız Kızlar, Yıldız Erkekler olmak üzere kategorilerde yarışmalar yapılıyor. Bunun haricinde ferdi olarakta yarışanlar da var. Onların dereceleri ve takım sporcularının dereceleri ayrı yazılıyor. Bundan sonra Edirne seçmeleri var. Öğrencilerimiz Edirne'de de eğer dereceye girerse bölge şampiyonasına daha sonra Türkiye şampiyonasına olmak üzere kademe kademe ilerleyeceğiz. Güzel bir yarışma ortaya çıkıyor. Temel mesele yarışmak değil, çocuklara sporu sevdirmek. Spor insan sağlığı için çok önemlidir. Bizde bunu çekirdekten uygulamaya çalışıyoruz. Müsabakalara katılan tüm sporcuları tebrik ediyor, başarılar diliyorum" dedi. 
 
Müsabakalar sonunda dereceler şu şekilde oluştu: Genç Erkekler A 5000 Metrede; 1. Tufan Atmaca Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Osman Küçük Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Doğukan Yıldırım Meriç Çok Programlı Anadolu Lisesi. Genç Kızlar A 3000 Metrede; 1.Yaren Terzioğlu Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Müge Yılmaz Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Buket Çalım Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi. Genç Erkekler B 5000 metrede; 1. Ahmet Erdal Açıkbaş Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. İbrahim Tarak Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Barış Özalt Mimar Muslihiddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Genç Kızlar B 3000 Metrede; 1. Sıla Kırcan Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2. Aleyna Çevik Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 3. Selin Ardıç Mahmut Arif Dilmen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Yıldız Erkekler 3000 Metrede; 1. Özcan Dere Safiye Erol Ortaokulu, 2. Rafet Çenber Menderes Ortaokulu, 3. Barış Ari Menderes Ortaokulu. Yıldız Kızlar 2000 Metrede; 1. Sebahat Uncu Subaşı Ortaokulu, 2. Melis Aleyna Ersoy Hürmüz İbrahim Ataş Ortaokulu, 3. Eda Kirazlı 2. Murat Ortaokulu. Gizem KUL (B11)
 

 
Bu içerik 723 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi