Bu İçeriği Paylaş
26 Mart 2018 Pazartesi

Çarşı Karıştı; “İşbilen CHP Reklamı Yapacağına Halka Verdiği Sözleri Tutsun”


‘Yaşlılara Saygı Haftası’ kapsamında yaşlı bireylere kahvaltı organizasyonu düzenleyen Belediyenin CHP İlçe Teşkilatı haricinde diğer siyasi partilileri davet etmemesi tartışmalara neden oldu. Özlem Becan’ın ‘Nazik Davetlerinden’ dolayı İşbilen’e teşekkür etmesinin ardından AK Parti Kadın Kolları Başkanı Azbiye Ataş İşbilen’e çıkıştı. Ataş, İşbilen’in halkın parasıyla CHP reklamı yaptığını iddia etti.
 
Becan’ın paylaşımın ardında bir açıklama yayınlayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Azbiye Ataş, Enis İşbilen’e sert çıkarak diğer partilerin neden davet edilmediğini sordu. Ataş açıklamasının devamında şunları kaydetti, “ 18-24 Mart arasında kutlanan “Yaşlılara Saygı Haftası Münasebetiyle”  Uzunköprü Belediye Başkanlığı tarafından  Uzunköprü’de bir cafede, yaşlılarımıza önce bir kahvaltı verilerek, ardından da kendileri ile AKM’de bir araya geldiğini başta belediyemizin sosyal medyası olmak üzere yazılı basından da  öğrendim. Öğrendim diyorum çünkü gerek AK Parti Kadın Kolları Başkanı sıfatım gerekse de AK Parti Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi sıfatımla alakalı olarak şahsıma ve diğer meclis üyesi arkadaşlarıma bir davet almadık.  Tıpkı bundan önce 8 Martta kutlanan Uzunköprü Kadınlar günü dolayısıyla hiçbir davet almadığım gibi. Oysa Uzunköprü Belediyesi tarafından gerçekleşen her iki organizasyonda da  Cumhuriyet Halk Partili bayan meclis üyeleri yanında  CHP kadın kolları başkanı ve hatta CHP ilçe başkanı bile  çağırılmıştır.  
 
“BELEDİYE ADINA YAPILAN ORGANİZASYONDA BELEDİYE MECLİSİ YOK SAYILMIŞTIR”
Açıklamasının devamda üslubunu sertleştiren Ataş, “ Uzunköprü halkının oyları ile seçilmiş olan ve her zaman gururla taşıdığım  Uzunköprü Belediye Meclis Üyesi olarak ise bu durumu asla kabul etmiyorum. Davet edilmemekle kesinlikle hiçbir şahsi beklentim olmadığını öncelikle belirtmek istiyorum. Ancak yapılan bu organizasyonlarında CHP’nin reklamı olarak yapılmasını asla kabul etmiyorum.Bu organizasyonun faturasını Uzunköprü Belediyesi verecekse ve  bu para Uzunköprü halkının cebinde çıkacaksa  Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen Uzunköprü halkının parasıyla CHP reklamı yapamaz. Ama  bu para Uzunköprü CHP teşkilatından çıkacaksa da Belediye Başkanı Uzunköprü Belediyesinin ismini kullanamaz.  Enis İşbilen Uzunköprü Belediyesinin adını kullanarak bir organizasyon yapacaksa AK Parti’li, MHP’li tüm Belediye Meclis Üyelerini haber etmek zorundadır. Yoksa  Uzunköprü halkının oyları ile seçilmiş bu meclisi yok saymış demektir. Bu da Uzunköprü halkını yok saymak demektir. Başkan İşbilen CHP reklamı yapacağına öncelikle Uzunköprü halkına vermiş olduğu sözleri tutmalıdır. Uzunköprü’nün sorunlarına kafa yormalı, Uzunköprü Halkının karşısına çıkıp hesap vermelidir. Belediye Meclis Üyesi olarak verdiği tüm sözlerin takipçisi olduğumu belirtir, Uzunköprü halkına saygılarımı sunarım” dedi. 
 

 
Bu içerik 1108 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi