Bu İçeriği Paylaş
19 Şubat 2018 Pazartesi

Belediye 6 Bin Metrekare Alana Barınak Yapacak

Muhtarlar ile yapılan istişare toplantısına katılan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, önümüzde ki dönemlerde gerçekleşmesi beklenen doğalgaz projesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca Belediye tarafından bir hayvan barınağı kurulacağının müjdesini v


Doğalgaz ile birlikte barınak müjdesi veren İşbilen, “Bilindiği üzere barınağımız kapasite ve mekan itibariyle pek işlev görür vaziyette değil. Gerekli izinleri aldığımız andan itibaren Belediyemize ait bir taşınmaz üzerinde modern standartlara uygun güzel bir barınak inşa etmeyi düşünüyoruz. Son yıllarda artın hayvan hakları hassasiyeti çok olumlu bir durum. Şahsi köpek besleyenlerinde şehir içinde köpekleri ile alakalı her durumu kontrol altına alması gerekiyor. Köpek mama kapları ve suluklarımız şuanda şehrimizin muhtelif yerlerinde bulunmakta. Belediye olarak hayvanlarımız korunmak bunun yanında insanlarımızın yaşam şartlarını eş değer olarak düşünmek zorundayız” dedi. 
 
“DOĞALGAZ İÇİN NİSAN AYINDA İLK KAZMA VURULACAK”
İlçeye gelecek doğalgaz projesi hakkında da konuşan İşbilen, doğalgaz hattının planlarda belirtildiği üzere Meriç’ten geleceğini belirterek Nisan ayı itibariyle ilk kazmanın vurulmasını beklediklerini söyledi. İşbilen, “Öncelikle daha önceden de açıkladığımız doğalgaz açıklamasını muhtarlarımızla da paylaşmak istiyorum. Meriç üzerinden gelecek hat ile ilçemize doğalgaz girişi sağlanacak. Bu süreç ilk olara Nisan ayında Cumhuriyet ve Habib Hoca Mahallerinde hayata geçirilecek. Denemelerin ardından kontrollü bir biçim en kısa sürede tüm Uzunköprü doğalgazına kavuşacaktır. Kazım faaliyetleri ile ilgili bilgiler önümüzde ki dönemde bildirilecek. Bu tür hizmetlerin gelmesi yapış aşamasından bir takım problemleri getirse de bilindiği gibi doğalgaz en masum yakıt türüdür. Böylelik kömür dumanında ve getirdiği hava kirliliğine bağlı olarak birçok hastalıktan kurtulmuş olacağız” ifadelerini kullandı. 

 
Bu içerik 327 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi