Bu İçeriği Paylaş
07 Nisan 2017 Cuma

Öğrencilere kanserden korunma yolları anlatıldı

Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


 Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe katılan Trakya Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Öğretim Prof. Dr. Vuslat Yürüt Çaloğlu, öğrencilere kanser hastalığı konusunda bilgiler verdi.

Kanser hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Prof. Dr. Çaloğlu, "Kanser hastalığının bazı belirtileri var. Bu belirtilerde eğer uyanık olabilirlerse çok erken tanı ve tedavilerle kanserden kurtulma ihtimalleri çok yüksek. Yakınlarının ve kendilerinin böyle sıkıntıları olursa amacımız erken tanıyla bir an önce bu hastalıktan kurtulmalarını sağlamak. Bu konuda en ufak bir faydam olursa benim için yeterli." ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da kanser hastalığında erken teşhis ve tedavinin önemli olduğunu dile getirdi. (AA)

 
Bu içerik 178 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranlarınızla Değil Akranlarınızla Vakit Geçirin Akman’dan Sömestr Mesajı: Ekranları.. 2017/2018 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısı sona eriyor. Yarın çocuklar karne..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor” Yılmaz, “Uzunköprü İyi Yönetilmiyor.. Ak Parti Uzunköprü İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz özel açıklamalarda bulundu. Yılma..
0 yorum Gündem - 18.01.2018
Üye Bilgi