Bu İçeriği Paylaş
07 Nisan 2017 Cuma

Öğrencilere kanserden korunma yolları anlatıldı

Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.


 Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen etkinliğe katılan Trakya Üniversitesi Radyasyon Onkolojisi Öğretim Prof. Dr. Vuslat Yürüt Çaloğlu, öğrencilere kanser hastalığı konusunda bilgiler verdi.

Kanser hastalığı konusunda farkındalık oluşturmak istediklerini belirten Prof. Dr. Çaloğlu, "Kanser hastalığının bazı belirtileri var. Bu belirtilerde eğer uyanık olabilirlerse çok erken tanı ve tedavilerle kanserden kurtulma ihtimalleri çok yüksek. Yakınlarının ve kendilerinin böyle sıkıntıları olursa amacımız erken tanıyla bir an önce bu hastalıktan kurtulmalarını sağlamak. Bu konuda en ufak bir faydam olursa benim için yeterli." ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonrası gazetecilere açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan da kanser hastalığında erken teşhis ve tedavinin önemli olduğunu dile getirdi. (AA)

 
Bu içerik 125 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Gümüş ve Erdem’den Ticaret Borsası ziyareti Gümüş ve Erdem’den Ticaret Borsası .. Doç. Dr. Sefer Gümüş ve Trakya Üniversitesi Uzunköprü Meslek Yüksek Okulu Öğreti..
0 yorum Gündem - 23.10.2017
Türk-Yunan Sınır Kapısında Grev Sona Erdi Türk-Yunan Sınır Kapısında Grev Son.. Yunanistan’da gümrük çalışanlarının grevinin sona ermesi ile birlikte İpsala Paz..
0 yorum Gündem - 23.10.2017
DSİ 11. Bölge Müdür Yardımcısı İbrahim Murat; DSİ 11. Bölge Müdür Yardımcısı İbra.. “Ergene Nehrinin Su Kalitesinde Ciddi İyileşmeler Var”..
0 yorum Gündem - 23.10.2017
Üye Bilgi