Bu İçeriği Paylaş
28 Nisan 2017 Cuma

''Gençlik İş Başında'' Projesi

Edirne'de ''Gençlik İş Başında'' Projesi'nin tanıtım toplantısı yapıldı.


Edirne Vali Yardımcısı Dr. Yusuf Güler, Aliço Güreş Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda günümüzde işsizliğin sadece belirli ülkelerin değil tüm ülkelerin sorunu haline geldiğini belirtti.

Küresel bir sorun olan işsizlikten en çok gençlerin etkilendiğini ifade eden Güler, ''Proje kapsamında gençlerle, yereldeki karar alıcı mekanizmalar bir araya getirilecek bir çok toplantı, sempozyum çalıştay ve kariyer günleri düzenlenecektir. Gençlerin, beceri, girişimcilik ve istihdamını arttırmak istiyoruz. Hedef kitleyi 18-30 yaş arası gençler oluşturuyor. 20 kız ve 20 erkek toplam 40 gencimizi istihdam ve işsizlik hakkında bilgilendirip iş imkanı sağlamayı hedeflemekteyiz.'' dedi.

Proje Koordinatörü Zekeriya Bayrak ise projenin gençlerin ekonomik ve sosyal alanın tümüne etkin katılımı ve ülke kalkınması ve gelişimi açısından büyük önem taşıdığını belirtti.

Gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerini destekleyerek, potansiyellerini tam anlamıyla ortaya çıkartacak zemini hazırlamak gerektiğini ifade eden Bayrak, hazırladıkları projeyle gençlerin ufkunda farklı çağrışımlar uyandırarak gençlerin ne kadar değerli olduğunu ön plana çıkarmak istediklerini vurguladı.

Konuşmaların ardından projenin tanıtımı yapıldı. (AA)

 
Bu içerik 142 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Naaşları Gölette Bulunan Kuzenler Defnedildi Naaşları Gölette Bulunan Kuzenler D.. Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde ikamet eden ve 23 gün sonra cesetleri Silivri Deği..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Enis İşbilen;“Uzunköprü güzelleşmeye devam edecek” Enis İşbilen;“Uzunköprü güzelleşmey.. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, ilçe genelinde peyzaj çalışmalarının sü..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Edirneli Belediye  Başkanlarından Kılıçdaroğlu’na Ziyaret Edirneli Belediye Başkanlarından K.. İl Başkanı Pekcanlı, 3 Kasım tarihinde Edirne il Başkanlığı Binasını ve CHP’li b..
0 yorum Gündem - 20.10.2017
Üye Bilgi