Bu İçeriği Paylaş
16 Nisan 2018 Pazartesi

Pazaryeri Esnafından Öfke Patlaması


İlçe pazarının kurulduğu gün olan Perşembe günleri marketlerin meyve ve sebze reyonlarını dışarı taşımasına ve halk günleri adı altında kampanyalar düzenlemesine tepki gösteren Pazaryeri esnafı, önce marketlerin kaldırım üzerinde bulunan sebze ve meyve reyonunu dağıttı ardından da belediye binasına yürüyerek Başkan İşbilen ile görüşmek istedi. İşbilen’in Uzunköprü’de olmadığını öğrenen pazarcılar ‘Biz bu başkanı hiç göremeyecek miyiz?” diyerek isyan etti.
 
Uzunköprü belediye başkanı ile görüşmek adına sloganlar atan Pazaryeri esnafının karşısına Belediye Zabıta Müdürü Kazım Gürkan Kır çıktı. Zabıta Müdürü Kır’ın Başkan Enis İşbilen’in Ankara’da bulunduğunu söylemesi üzerine daha da sinirlenen öfkeli kalabalık “Biz bu başkanı hiç göremeyecek miyiz?” diyerek tepkisini dile getirdi. Daha önceleri de kendilerine Belediye Başkanı Enis İşbilen tarafından marketlerin kaldırım işgaline son vereceğiz sözünün verildiğini hatırlatan esnaflar; “Başkan bize verdiği sözleri ne zaman tutacak. Geçtiğimiz yılda da tepkimizi dile getirdiğimizde bize marketlerin bu kaldırım işgaline son verileceğinin sözü verildi. Ama kimsenin bir şey yaptığı yok.Olayın uygulanan fiyat politikası ile kesinlikle alakası yok. Kim hangi malı kaç paraya satarsa satsın, isterse bedava satsın ama içeride satsın. Belediye marketlerin bu işgaline neden göz yumuluyor?” dediler. Pazaryeri esnafı belediye önünden dağılmadan önce Pazarcılar odası başkanı Mehmet Can’a da neden sessiz kaldığı konusunda serzenişte bulundu.
 
ÇAĞATAY YILMAZ ÖFKELİ ESNAFI ZİYARET ETTİ
Olayların ardından Pazaryeri esnafının sıkıntılarını dinlemek adına Pazaryerine giden Ak Parti İlçe Başkanı Çağatay Yılmaz, pazarcılar ile görüşerek sorunların çözümü için atılacak adımları tartıştı. Yılmaz Pazar yerinde esnafa yaptığı açıklamada, “Yetkili olup ta hesap verip çözüm bulması gerekenler köşe bucak saklanıp vatandaşları, pazarcı esnafını, marketçileri karşı karşıya bırakıp çözüme yönelik bir çare arayışına bile girmeyince ne yapılabilir? Uzunköprülü hemşehrilerime soruyorum ne yapacaksın? Geldik burada kardeşlerimizle görüştü,k konuştuk. Biz AK Parti ailesiyiz. Nerede haksızlık varsa, problem varsa oradayız. Sessizlerin sesi mazlumların yardımcısı olmayı şiar edinmiş bir aileyiz. Uzunköprü’de siyaset yapan herkes, Uzunköprü’yü düşünmeli çözüm odaklı olmalı çalışmalı dertlenmeli. Buradan Uzunköprü Belediyesine sesleniyorum, Uzunköprü bunu hak etmiyor. Pazarcı kardeşlerimiz gibi bizimde sabrımız taşıyor bu zihniyete iyi bakın iyi tahlil edin. O, şu, bu, yerine çözüm üretmeniz lazım. Belediyeden ne fayda? Bu zihniyette dertlenme, samimiyet,  çalışma yok. Bu pazar yerinin hali nedir! Yeter artık” dedi. 

 
Bu içerik 476 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi