Bu İçeriği Paylaş
15 Mayıs 2018 Salı

KPSS Son Başvuru Günü Açıklandı


Milyonlarca kişinin beklediği ve uzun zamandır hazırlandığı KPSS başvuruları devam ediyor ve son başvuru tarihinin 21 Mayıs olduğu ÖSYM tarafından açıklandı. Memur olma hayali kuran milyonlarca vatandaşı ilgilendiren bu sınav geleceğe daha umutlu bakabilmeleri için bir çok kişinin umudu olmuş durumdadır. KPSS 22 Temmuz tarihinde yapılacak olup Ağustos ayı içerisinde de açıklanacaktır.
 
KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ 2018 YILINDA NE KADAR?
Başvuru ücretleri, ÖSYM KPSS lisans kılavuzunda yayımlandı. Buna göre; genel yetenek – genel kültür sınavı için 60 TL, eğitim bilimleri için 60 TL, Alan Bilgisi sınavları için her biri 40 TL. ÖABT sınavı için 60 TL ödenmesi gerekiyor.
 
İNTERNET ÜZERİNDEN ÖDEME YAPILABİLİYOR
Kredi kartı kullanılarak ÖSYM ödeme sayfasında lisans ve alan bilgisi sınav ücretleri yatırılabiliyor. Ücreti internet üzerinden kredi kartı veya hesap kartıyla gerçekleştirebilecek olan vatandaşlar bankaya gitmeden hızlıca başvuruda bulunabilecek.
 

 
Bu içerik 101 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi