Bu İçeriği Paylaş
21 Aralık 2017 Perşembe

Uzunköprü Kaymakamlığı Çocukları Sinema İle Buluşturuyor

Uzunköprü Kaymakamlığı, Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Cine İstanbul Uzunköprü İşletmesi iş birliği ile 712 öğrenci sinema ile buluşacak.


 Uzunköprü Kaymakamı Kemal Yıldız'ın Eşi Sibel Yıldız himayesinde 'Gönül Elçileri' projesi kapsamında ilçedeki çocuklar sinema ile buluşacak. 712 öğrenciye sinema izleme imkanı sağlanması hedeflenen proje Uzunköprü Kaymakamlığı, Uzunköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne İl Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü, Cine İstanbul Uzunköprü İşletmesi ortaklığında 25-29 Aralık tarihlerinde bir hafta sürecek. Proje Uzunköprü Merkezde bulunan dezavantajlı iki okulda başlayacak. Veli izin dilekçelerini alan Menderes ilkokulundan 274, 2. Murat İlkokulundan da 438 öğrenci ile toplamda 712 öğrencinin tamamı imkandan faydalanabilecek. 

Projenin amacı Uzunköprü Kaymakamı'nın Eşi Sibel Yıldız'ın himayesinde ilçemizde bulunan dezavantajlı öğrencilerin sosyal etkinlikler kapsamında sinema ile tanışmaları ve okula devamlarını sağlamak. Proje Koordinatörlüğüne İlçe Milli eğitim Şube Müdürü Özcan Güner görevlendirildi. Öğrencilere her sınıf için bir öğretmen görevlendirilecek. Kültür merkezine ulaşımı ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sağlayacak. 

Uzunköprü kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından çocuklara patlamış mısır ikramı yapılarak, bilet ve İkram ücretlerinin tamamı Uzunköprü Kaymakamlığı SYDV tarafından karşılanacak. Cine İstanbul Uzunköprü İşletmesi sahipleri 150 kişilik salonda saat 13:00 seansını proje için ayıracak. Proje sonucunda ise kamuoyu araştırması ve projenin çocukların başarısına, devamlılığına ve diğer olumlu davranışlarına etkisi gözlenmiş olacak.
 Gizem KUL B(11)

 
Bu içerik 97 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi