Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2018 Perşembe

Gaytancıoğlu Çiftçilerin Sorunlarına Değindi

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu tarım ve hayvancılık ile uğraşan çiftçilerin son zamanlarda oldukça fazla sorunlar yaşadığını söyledi. Yaşanılan sorunlara karşı hep birlikte çözüm yolu bulunması gerektiğ


Çiftçilerin sorunları ile yakından ilgilenen CHP Milletvekili Okan Gaytancıoğlu bilimsel temelli üretim yapılması gerektiğini savunuyor. Son yıllarda gelişen teknoloji ile daha verimli ekin alanlar yaratabileceğimizi söyleyen Gaytancıoğlu, bu yapılanmalar olmadığı için çiftçinin oldukça zor zamanlar geçirdiğini söyledi.
 
Yeni tarım politikalarının oluşturulması gerektiğini savunan Gaytancıoğlu şunları aktardı. “Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 21'ini oluşturan ya da başka bir deyişle her 5 kişiden biri olan çiftçimizin ciddi sorunları bulunmaktadır. Bu sorunlar yanlış yapılan politikalarla daha da ağırlaşmıştır. Tarıma ve tarıma dayalı sanayiye, iç ve dış ticarete ciddi katkıları bulunan tarım sektörünün sorunlarını yerinde tespit ederek, sorunları sorun sahiplerinden dinlemek ve çözümlerini anlatmak için il ve ilçelerde ürünlerin özellikleri dikkate alınarak toplantılar gerçekleştirilmektedir.’’ söylemlerinde bulun. 
 
Tarım konusun önemli konular arasında olduğunu savunan Gaytancıoğlu son olarak şunları dile getir. “Tarıma yönelik bu toplantılarımız devam edecektir. Amacımız, üreten bir Türkiye'yi gerçekleştirerek; halkın hakça bölüşmesini sağlamaktır. Bu hedefe ulaşmak için, bilimsel temelli üretim planlamasına dayalı, üretimi ve üreticiyi destekleyen bir tarım politikasını oluşturacağız” dedi.
 

 
Bu içerik 237 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi