Bu İçeriği Paylaş
12 Şubat 2018 Pazartesi

İhtiyar ve Aslan İstişare Toplantısına Katıldı

Ankara’da düzenlenen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Oda ve Borsa Yönetim Kurulu Başkanları İstişare Toplantısına Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar ve Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan’da katıldı.


Uzunköprü Ticaret Borsası Başkanı Egemen Aslan ve Uzunköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan İhtiyar’ın da katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu İstişare Toplantısına toplamda 365 Oda ve Borsa katıldı ve şu anda devam etmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gerçekleştirdiği Zeytin Dalı Harekatına tüm odalar ve borsalar tarafından tam destek açıklamaları yapıldı.
 
Ülke genelindeki Oda ve Borsaların yönetim kurulu başkanları gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatı için destek mesajlarını iletirken Türkiye’nin gücünü göstermek ve ülkenin terör illetinden kurtulması için aynı noktada buluşuldu.
 
TOBB Başkanı Mustafa Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda ülkenin dört bir yanından gelen Oda ve Borsa başkanlarına Ankara’ya gelikleri için teşekkür ederken Zeytin Dalı Harekatı konusunda şu açıklamalarda bulundu: “Türkiye’de iş alemini temsil eden Oda ve Borsa camiası olarak bu ortak açıklamayı yapıyoruz. Bizler ulusal güvenliğimizi korumak amacıyla devletimizin başlattığı Zeytin Dalı harekâtının, haklı ve meşru olduğuna inanıyor ve destekliyoruz. Bu harekâtın, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak, hem kendisi, hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak için olduğunu görüyoruz. Masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan terör gruplarına sessiz kalmamızı kimse beklemesin. Bölge, terör örgütlerinden temizlenerek, huzur, güven ve barış ortamı yeniden tesis edilmelidir. Fırat Kalkanı ile başlayan ve Zeytin Dalı Harekâtıyla devam eden operasyonlarıyla Türkiye, terör örgütlerine ve destekçilerine gereken cevabı en güçlü şekilde vermektedir. Yurtdışında muhataplarımızı ve tüm küresel iş örgütlerini de, teröre karşı ortak duruş sergileme yönünde niyetlerini açık bir şekilde göstererek, ülkemize destek vermeye davet ediyoruz. TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak milletimizin, devletimizin yanındayız. Ülkemizin birliğini, bütünlüğünü, huzurunu bozma niyetinde olanların da karşısındayız. Bizler ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim. Türkiye iş dünyası olarak dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Hayatını kaybeden bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Allah, Mehmetçiğimizi korusun, Ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”  ifadelerine yer verdi.
 
Toplantıda Oda ve Borsaların işeyişleri hakkında da konuşulan konuların haricinde genel olarak toplanma amacı Zeytin Dalı Harekatından ki Mehmetçiğimize ve komutanlarımıza destek ve moral verme gündemi vardı. Aytuğ Bediz A(22)

 
Bu içerik 191 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi