Bu İçeriği Paylaş
08 Ocak 2018 Pazartesi

Yerel Basından Yeni Başhekim Kavak’a ‘Hayırlı Olsun’ Ziyareti


Uzunköprü Devlet Hastanesinde yaklaşık 5 yıldan bu yana görev yapan Dr. Recep Dural’ın Keşan Devlet Hastanesi başhekimliği görevine atanmasınındın sonra Uzunköprü Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine ilçemizde 2,5 yıldır Çocuk Hastalıkları Doktoru olarak hizmet veren Özgür Kavak, Başhekim yardımcısı olan Barış Bilgili’nin yerine ise Başhekim yardımcısı olarak İç Hastalıkları Uzmanı Osman Durmaz atandı.

YEREL BASIN TEMSİLCİLERİNİ KABUL ETTİ
Göreve atanması ile ilgili olarak basın mensuplarını Başhekimlik makamında kabul eden ve ayağının tozuyla ilk açıklamasını yapan Başhekim Özgür Kavak, “Aslen Afyon Şuhut doğumluyum. Çeşitli yerlerde görev yaptıktan sonra 2,5 yıldır Uzunköprü Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları uzmanı olarak görev yapıyorum. Bu yüzden ilçeyi ve ilçe insanını çok iyi tanıdığıma inanıyorum. Sorunları biliyoruz” dedi.  Uzunköprü’de 2,5 yıldır görev yaptığı için bölgeyi ve bölge insanını iyi tanıdığını belirten Başhekim Kavak, “Bakanlığımız ve il sağlık müdürlüğümüzün teşrifleriyle Uzunköprü Devlet Hastanesi Başhekimliği görevine atandım. Bizlere tebliğ edilen bu görevi layıkıyla başarmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı. Basın mensuplarının da bu süreçte yardımlarını beklediklerini vurgulayan Kavak, “El birliğinle, sizlerin destekleriyle hep birlikte çözmek için çalışacağız. Uzunköprü devlet hastanesini daha da yukarılara çıkarmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“HEKİM EKSİĞİMİZ BULUNMUYOR”
Hastaneni hekim eksiğinin bulunmadığını kaydeden Kavak, “Şu anda eksik hekimimiz bulunmuyor. Aynı zamanda yeni devlet hastanemiz projesi için süreç devam ediyor. Tabii ki bu görevde basın mensupları olarak sizlerin desteği de çok önemli” dedi. Uzunköprü devlet Hastanesi Başhekim yardımcısı olan Osman Durmaz’da bu görevi en iyi şekilde yapmak için mücadele edeceklerini belirterek kısa zamanda yapılacak diğer atamalarla birlikte verimli çalışmalara imza atacaklarına inandığını vurguladı. 

 
Bu içerik 701 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi