Bu İçeriği Paylaş
12 Şubat 2018 Pazartesi

Kaşkaval Duraksamadan Başkanlığa Devam Ediyor

Uzunköprü Kahveciler Esnaf Odası Yönetim ve Denetim Kurulu seçimine tek liste ile giren Başkan Kadir Kaşkaval ve Yönetim Kurulu yeniden yönetime seçildi. Asil listede ilk sırada yer alan Kadir Kaşkaval Kahveciler Esnaf Odası başkanlığını devam ettiri


Kahveciler Esnaf Odası Yönetim ve Denetim Kurulu seçimi 1’inci turda yeterli çoğunluk sağlanmayınca 2’inci tur seçimine kaldı ve ikinci tur seçimi de Uzunköprü Belediyesi Refik Martin Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seçime Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Uzunköprü Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Özlem Becan, CHP Kadın Kolları Başkanı Menşure Aybek ve Kahveciler Esnaf Odası Üyeleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardın Divan Başkanı oylaması yapıldı ve ardından seçimin işleyiş tanıtımı yapıldı. Seçim öncesinde kürsüye gelen Kadir Kaşkaval şunları söyledi: ‘’Geçmiş dönemlerde başarıyla yürüttüğüm başkanlık sürecimde bundan sonrada aynı çizgide devam edeceğim. Esnaf arkadaşlarımdan aldığım destekle bu göreve gelmiştim ve onların desteği ile yeniden tek aday olarak çıktığım bu seçimde yeniden başkan adayıyım. Düzenli bir çalışma ortamı oluşturduk ve disiplinli işleyişler sonrasında alnımız ak şekilde devam edeceğiz. Yönetim Kurundaki arkadaşlarımla birlikte karar veriyoruz ve gayretleri çalışmaları sonrasında esnaflarımıza hizmet etmekteyiz. Bugün buraya gelen tüm üyelerimize teşekkür ediyor ve görevimi layığıyla yerine getireceğimi bilmelerini istiyorum.’’ sözleriyle kürsüden ayrıldı. Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen Divan Başkanı tarafından kürsüye davet edildi ve konuşmasını gerçekleştirdi. İşbilen şunları aktardı: ‘’Bizden bir hizmet isteyen vatandaşlarımızın şunları bilmelerini istiyorum idarelerinde yasalarla bağlı olduğunu unutmamaları gerekir. Her şeyi istediğiniz gibi yapamıyorsunuz ihale ediyorsunuz ve ihaleye yasal olarak itiraz hakkınız varsa bunu gerçekleştirebilirsiniz. Uzunköprü’nün ihalesine 3 yıldır başlanamıyor. Bu durum son derece normal arkadaşlar önümüzde yasa var. Sivil vatandaşlar gibi belediyelerde kurumlarda yasaya tabii durumdadırlar her istenilen işleyişleri sadece yasalar çerçevesinde gerçekleştirebilirler. Her zaman yasalara göre hareket etmek gerekir yasaların dışına çıkamayız ve hiçbir zamanda çıkmamalıyız. İçinde bulunduğumuz sorunları sadece yasalar çerçevesinde çözebiliriz ve bizde Uzunköprü’de yasalara dışına çıkmadan bu gerçekleştiriyoruz. Kadir Başkanıma da başarılar diliyorum ve herkes için bu seçimin hayırlı olmasını diliyorum.’’ açıklamalarından sonra İşbilen sözlerini noktaladı.
 

 
Bu içerik 250 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi