Bu İçeriği Paylaş
11 Ocak 2017 Çarşamba

11. Uluslararası Floransa Bienali'ne 2 Türk sanatçı katılıyor

Bu yıl 11. si düzenlenecek olan Uluslararası Floransa Bienali'ne katılacak olan Uzunköprü'lü Semra Sonya Doğan Ak, Uzunköprü devlet hastanesi Sağlık memuru Bekir Doğan'ın biricik kızı.


 Bienalin seçici kurulu birbirinden değerli katılımcılar arasından seçim yapıyor. Seçilenler arasında ise bu yıl bienalde yer alacak iki Türk Akademisyen-Sanatçı bulunuyor. Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden Semra Sonya DOĞAN AK ve Büşra KURUÇAY.
Türk Sanatının genç kuşağının ödüllü temsilcileri arasında gösterilen Semra Sonya DOĞAN AK ve Büşra KURUÇAY Avrupa'nın köklü bienallerinden bu yıl 11. si düzenlenecek olan Uluslararası Floransa Bienali'nde sanatseverler ile buluşacak.
Genç Akademisyenler son dönem eserleri ile Uluslararası Floransa Bienali'ne katılacak. Bu yıl ile 22. Yılını kutlayacak olan Uluslararası Floransa Bienali'nde video, enstalasyon, resim, heykel fotoğraf, seramik ve Dijital sanatları kapsayan bir büyük seçki sanatseverlerle buluşacak.
İtalya'nın tarihi mekanlarından Fortezza de Basso da 6 - 15 Ekim 2017'de gerçekleşecek bienalde sergilenecek eserler uluslararası akademisyenler ve sanat eleştirmenlerinden oluşan jüri tarafından seçiliyor. 2015'te 50 ülkeden 400 sanatçının katıldığı Uluslararası Floransa Bienali'nde 2017'de de sanatseverler, galeri sahipleri, koleksiyonerler yoğun ilgi göstereceğe benziyor.
Uzunköprü'nün adını dünyaya duyaran sanatçımız Semra Doğan Ak'ı kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.               (A.Gedikli)

 
Bu içerik 527 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
Bayram Tatilinde Acı Bilanço Bayram Tatilinde Acı Bilanço.. Ramazan Bayramı tatilinde alınan tüm önlemlere ve uyarılara karşın kazaların önü..
0 yorum Gündem - 18.06.2018
Üye Bilgi